"Ми дозріли до нової політичної альтернативи", - Сергій Кузан

25.03.2013
23 березня в Києві в Музеї Івана Гончара відбувся Другий Форум Українських Справ. Цей захід — публічний комунікативний майданчик між громадськістю, політиками, експертами з економіки, книговидавництва, діячами культури — попри вкрай складні погодні умови зібрав понад 50 осіб зі столиці та регіонів України, серед яких було чимало відомих особистостей з сфери політики, громадського сектору, економіки тощо.
Під час заходу відбулось обговорення нових підходів, ідей і пропозицій щодо різних аспектів становлення української нації та держави. Програма заходу складалася з 4-х секцій: “Українська перспектива”, під час якої обговорювався довготривалий шлях розвитку українського суспільства та становлення України як впливового гравця на міжнародній арені; “Українська гуманітарна альтернатива” - у цій секції обговорювались основні виклики перед українством в гуманітарній галузі, зокрема, проблеми існування україномовних медіа, української книги, русифікація, шлях якій відкрив сумнозвісний закон Ківалова-Колесніченка та освіти, основну загрозу якій становлять реформи Дмитра Табачника. У секції “Українська економічна альтернатива” було розглянуто проблеми українського ринку, а також детально проаналізовано методи перетворення української економіки на більш конкурентноздатну та відхід від олігархічної моделі. Завершальною була секція “Українська політична альтернатива”, у якій учасники форуму обговорили суспільний попит на появу ідеологічних партій, зокрема, партій правого, націонал-демократичного, консервативного спрямування.
У якості експертів перед присутніми виступили  директор Центру розвитку суспільства І.Харченко, експерти Т.Бебешко, К.Стеценко, народні депутати України М.Княжицький та О.Медуниця, голова Форуму видавців України О.Коваль, письменник К.Матвієнко, представник ініціативи “Гуртом” В.Левчук, економісти В.Панченко, М.Пшевлоцький, голова Конгресу Українських Націоналістів С.Брацюнь, громадсько-політичні діячі С.Бондарчук, І.Коліушко та О.Солонтай, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу С.Кузан, через скайп з присутніми поспілкувався також один з експертів, що фізично не зміг прибути на форум, — політолог О.Кривдик.
Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан, виступаючи з доповіддю в секцій “Українська політична альтернатива”, наголосив, що суспільство й, зокрема, молодь, дозріла до необхідності згуртуватися довкола створення нової політичної сили, яка зможе повністю відображати і захищати потреби українства в майбутньому.
“Вже існують декілька ініціативних груп, які готові об'єднуватися заради творення нової сили. Але це має бути не черговий політичний проект, а саме нова політична сила, яка спирається на конкретну ідеологію, конкретний світогляд”.
“Маємо відійти від тих догм, за якими формуються зараз політичні партії. І в плані згуртування членства, і в плані роботи з людьми, і в плані пошуку джерел фінансування це має бути дійсно абсолютно відмінна від нинішніх політична сила. Сила, яка і стане цією українською політичною альтернативою. І громадськість, особливо — молоді люди, готові зараз докладати зусиль до творення такої альтернативи”, - наголосив Голова МНК.