Медведчук — кат не лише Стуса, а й української нації

04.09.2018
     Сьогодні, 4 вересня, у день смерті Василя Стуса, відбулась акція #МедведчукПідАрешт, у рамках національної ініціативи «Стоп Реванш».

Громадські активісти, представники ГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес" та інших громадських організацій із всієї України вимагали  під стінами Генеральної прокуратури України прозвітувати про результати розслідування антиукраїнської діяльності  Віктора Медведчука, кума президента Росії — Путіна.

— “33 роки тому перестало битись серце Василя Стуса.  В той же час в інформаційному просторі набирає обертів політичний піар Віктора Медведчука – посіпаки російської імперіалістичної системи, який став катом Василя Стуса. Стус називав Медведчука «людиною комсомольського агресивного типу», який не захищає його інтересів.

Медведчук — політичний диверсант, відвертий ворог української державності та незалежності. Його рух “Український вибір” допомагав країні-агресору анексувати Крим, а сам Медведчук відстоює інтереси Путіна та через механізм обміну в’язнями шантажує Україну, в той же час прикидаючись великим миротворцем.

Він давно пустив щупальця  і нарощує впливи – скуповує телеканали, які лавиною бомбардують глядачів брехнею для вибілювання та нарощення рейтингів кума Путіна. Людина, яка гідна місця в українській в’язниці, претендує на місце в українському парламенті.

Ми вимагаємо від Генеральної Прокуратури України прозвітувати перед громадськістю про результати розслідування щодо антиукраїнської діяльності Медведчука та закликаємо українську владу вжити заходів для припинення антиукраїнської діяльності Медведчука. Зупинимо реванш!”— заявляє Соломія Фаріон, голова МНК.

За словами  Кузана Сергія, заступника Керівника Проводу «Вільних Людей», цією акцією активісти нагадують державним органам: Медведчук - агент Кремля, довірена особа Путіна, головний архітектор дестабілізації України. Саме він координує та структурує всі проросійські та реваншистські сили для повернення до влади. Доказів проти нього достатньо, питання лише в політичній волі вищого керівництва країни довести відкриту проти Медведчука справу до логічного завершення – вироку суду і тюрми.

Довідка:

Віктор Медведчук — кум президента РФ Володимира Путіна, адвокат Василя Стуса під час останнього судового процесу, який фактично визнав вину поета в суді, що мало наслідком нового тюремного ув’язнення поета, яке стало фатальним. Нині Медведчук є перемовником у "Мінському процесі" щодо обміну полонених. Його "ефективність" очевидна: процес обміну українських військових та цивільних бранців, що утримуються на окупованих українських територіях та в Росії — не має жодного успіху. Олег Сенцов та інші українські ув’язнені, що  оголосили голодування повільно помирають.

  Ще 2016 року 59 народних депутатів України звернулись до Генерального прокурора з вимогою розслідувати антидержавницьку діяльність Віктора Медведчука та очолюваних ним структур. Печерський районний суд м. Києва за поданням народного депутата України Андрія Левуса зобов’язав Генеральну Прокуратуру України відкрити кримінальну справу проти Медведчука, що і було зроблено — кримінальне провадження № 42016000000001099. Досудове розслідування під процесуальним керівництвом ГПУ здійснює Служба Безпеки України. Статті, за якими здійснюється розслідування, є серйозними (повалення конституційного ладу, підривна діяльність проти суверенітету України, фінансування тероризму) однак результатів досі немає.

     США та Австралія ще 2014 року наклала санкції проти Віктора Медведчука і цей правильний крок мають підтримати уряди усіх цивілізованих країн. Від України ж ми вимагаємо активізувати розслідування кримінальної справи та засудити московського агента Медведчука.

Національна ініціатива «Стоп Реванш» — це кампанія, спрямована на протидію російській гібридній агресії в Україні, охоплює боротьбу в інформаційній, політичній, гуманітарній сферах.