У Херсоні заборонили згадувати про визвольний рух в Україні

14.09.2012
Херсонська міська рада заборонила виставку «Народна війна 1917-1932 років», присвячену створенню держави і визвольному руху в Україні в 1917-1932 роках

Як повідомили «Коментарям» у прес-службі Української платформи «Собор», про це заявив автор експозиції, голова Київського міського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса Роман Круцик.

За його словами, місцева влада аргументувала своє рішення тим, що в Херсоні пройде День міста (15 вересня - ред.), а виставка занадто «сумна» для такого свята.

«За такою ж логікою, треба заборонити всю нашу історію, тому що вона не те, що сумна, а частіше трагічна», - говорить автор виставки.

За словами Круцика, з пропозицією провести цю ж виставку до влади зверталися вже неодноразово, проте щоразу чиновники знаходили якийсь привід для відмови.

Експозиція «Народна війна 1917-1932 рр..» отримала позитивну оцінку НАН України та Українського інституту національної пам´яті, а також зареєстрована Міністерством освіти і науки як науковий твір. Експозиція складається з 29 стендів. Матеріали експозиції побудовані на невідомих архівних матеріалах, оброблених в архівних установах 18-ти областей України і відображають боротьбу Східної України проти більшовиків періоду 1917-1932 рр..