Львівським школярам дозволять поексперементувати з алкоголем

17.04.2013

18 квітня в середній школі №21 розпочнеться проект "Тверезість – норма життя" відкритою лекцією про здорові цінності. Основною метою заходу є донесення (в максимально доступній формі) до дітей інформації про шкідливість алкогольних сумішей та тютюну для організму людини. Організаторами виступають ЛОО Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК) та Львівська міська рада.

Дуже гостро зараз постала проблема поширення шкідливих звичок серед молоді. Багато молодих людей вживають алкогольні та тютюнові речовини не задумуючись про їх шкідливість для свого організму. Швидкими темпами поширюються процес "знайомства" школярів з алкоголем та тютюном. Основна причина цього є модність даних звичок серед молоді. Так вони думають, що виглядатимуть старшими. За даними статистики, Україна посідає друге місце в світі по дитячому алкоголевживанню та тютюнопалінні. Щороку від алкоголю і тютюну гине понад 400 тис. українців.

Захід пройде у формі відкритих уроків з показами фільмів та кліпів, інтерактивними бесідами з школярами та експериментами з спиртними сурогатами. Досліджуючи їх діти зможуть наочно пересвідчитись у негативному впливі алкоголю на людський організм.

"Я ще ніколи не вживав алкоголь. Мені це не цікаво. А от курити пробував. Разом з однокласниками скурили 5 сигарет, але крім кашлю нічого не відчув. Думаю, що в майбутньому курити не буду", – поділився учень 8 класу Сергій.

 "Цей проект має охопити понад 600 учнів з різних шкіл міста Львова. Показати не тільки шкідливість, але й дати альтернативу. На нашу думку нею є активний відпочинок, гуртки, спортивні секції, тощо. Саме цим і займається наша організація. Ми проводимо табори, туристичні мандрівки, велотури, сплави та інші заходи для молоді", – додав заступник голови Львівського МНК Андрій Бень.

"Дуже приємно, що хлопці починають даний проект саме з нашої школи. Не скажу що у нас ця проблема стоїть гостріше чим в якійсь іншій школі, але точно знаю що профілактика негативних явищ буде надзвичайно доречною. Ми вже працювали з хлопцями з МНК раніше. Вони проводили різні лекції для наших школярів та разом з учнями зробили музей-криївку в нашій школі. За це ми їм дуже вдячні і готові до подальшої співпраці", – зазначила директор загальноосвітньої школи №21 Валентина Звежинська.