Львівські альпіністи назвуть гору на Кавказі ім'ям Бандери

17.07.2012
Львівські альпіністи з клубу "Екстрем" сьогодні, 17 липня планують здійснити сходження на безіменну вершину висотою 4125 м в районі Казбегі на кордоні Грузії та Росії. В рамках громадської акції "Герої Україну на вершинах світу" вони планують назвати цю гору ім'ям лідера ОУН Степана Бандери, пише "Газета.ua". 
За словами керівника групи альпіністів 50-річного Мар'яна Нищука, на Кавказі є гора Павлика Морозова. "Чому тоді нам не назвати вершину ім'ям національного героя і таким чином популяризувати Україну?", - заявив він. 
Нищук додав, що сходження буде нелегким, четвертої-п'ятої категорії складності при максимумі шість. 
"Будуть підніматися п'ятеро львів'ян і один тернополянин - всі досвідчені альпіністи. Допомагати будуть двоє грузинів. Це вони показали нам ту вершину. Коли зійдемо на гору, розгорнемо там прапори України та УПА. Також встановимо дерев'яну табличку з ім'ям Степана Бандери", - сказав альпініст. 
Вершина отримає назву офіційно. Альпіністи звернуться з відповідним листом-проханням в Грузинське географічне товариство. 
За словами Нищука, у жовтні вони хочуть поїхати в Тибет, знайти там гору і назвати її ім'ям митрополита Андрея Шептицького. Також в планах поїздка в Південну Америку, де нові вершини, ймовірно, отримають назви в честь колишнього предстоятеля УГКЦ Йосипа Сліпого та першого голови ОУН Євгена Коновальця.