Львівське МНК закликало знищити мовних паразитів

22.02.2011
Знищити паразитів можна було 21 лютого о 15.00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Акція організована Львівським осередком «Молодіжного націоналістичного конгресу» (МНК) і присвячена Міжнародному дню рідної мови, повідомили в прес-службі ЛОО МНК.
Таким чином організатори хотіли, щоб кожен задумався над рідною мовою, бо з 6000 розмовних мов в світі майже половині загрожує зникнення.
Мета акції – наголосити на проблемі засміченості мови та запропонувати її вирішення, а саме – викреслити непотрібні слова з нашого повсякденного спілкування.
В акції взяло участь близько 150 людей, які виявили бажання позбутися слів-паразитів публічно, за це вони були нагороджені іменними сертифікатами. В них зазначалося, що люди позбулися цих слів і в майбутньому обіцяють їх не вживати На «антипаразитній дошці» найчастіше, а саме 10%, зустрічалося слово «тіпа», на другому місці в рейтингу слів-паразитів – «кароче» і «капець», по 6%; по 3% – «блін», «ок», «прікольно». Решта, 69%, – «ну», «е», «штука», «я в шоці», «класно», «фігня» та інші.
Як зазначила одна з організаторів, член ЛОО МНК Марічка Мельник: «Наша мова є однією із наймилозвучніших, проте слова-паразити забруднюють її. Захід був спрямований на те, щоб люди звернули увагу на своє спілкування в повсякденному житті.».
Слова-паразити є показником низької культури мовлення, спричинені поганим знанням мови і недостатнім словниковим запасом. Вони без сумніву, заслуговують на те, щоб їм оголосили війну – розпочати термінову генеральну чистку і дезінфекцію своєї мови. Ми за збереження чистої мови!