Львівська обласна рада просить ВР визнати "ЛНР" та "ДНР" терористичними організаціями

20.01.2015
«Визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями дозволить істотно активізувати міжнародні санкції, застосовані як до терористичних угруповань, так і до Росії – як держави-агресора, що визнає і підтримує тероризм», – йдеться у документі. – Україна повинна наважитися самостійно визнати цей статус юридично на рівні єдиного органу законодавчої влади в України».

Обласні обранці наголошують, що на совісті терористів, об'єднаних у самопроголошені республіки, – тисячі смертей українських військових і добровольців, збитий пасажирський літак Boeing-777, неприхований розстріл з ракетної артилерії мирного населення у Волновасі та Маріуполі, численні смерті ні в чому не винних цивільних. Окрім того, понад 600 тисяч жителів Донецької та Луганської областей залишили рідні домівки, а інфраструктура Донбасу вперто руйнується керованими з Росії терористичними угрупованнями. Тому, вважають депутати Львівської облради, українська влада має вжити вичерпних заходів, щоби світ визнав так звані ДНР і ЛНР терористичними організаціями.

Окрім цього, львів’яни вважають за доцільне невідкладне ухвалення ВР відповідних змін до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» та інших законів, котрі б на законодавчому рівні дозволили. Ідеться про те, щоби відносити організації до категорії терористичних організацій та визначати території, на яких діють терористичні організації, зонами з особливим режимом реалізації владних повноважень, пересування населення, ведення торгівлі та здійснення соціальних виплат. Також просять Кабінет Міністрів формувати реєстр терористичних організацій та здійснювати суворий контроль за операціями, пов'язаними з фінансуванням та постачанням матеріальних ресурсів терористичним організаціям, і перекрити перекриття всі канали їх фінансування та накладання заборони співпраці з ними.