Литва-Україна: ''Боротися з ворогом - спільними зусиллями''

28.05.2015

Світовий порядок, встановлений після Другої світової війни, зруйновано. Росія веде гібридну війну, анексує український Крим, виснажує нашу державу, змушуючи перебувати у стані війни за Донбас. Очевидно, що імперські апетити Путіна не обмежаться лише Україною, а він зупиниться лише там, де його спинять. Розуміючи це, «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» став співзасновником «Альянсу Балто-Чорноморських Націй», мета якого – створення сильного об’єднання держав «по вертикалі» - від Балтійського до Чорного моря.

Діяльність МНК у цьому питанні вже виходить за межі України. Так, нещодавно у Латвії відбулася зустріч активістів молодіжних націоналістичних організацій для координування подальшої співпраці. Своїх делегатів представили п’ять держав: Латвія, Литва, Естонія, Швеція та Україна. Представниками останньої стали Дмитро Жмайло, заступник голови МНК, та Марія Дубініна, голова інформцентру МНК та прес-секретар «Альянсу Балто-Чорноморських Націй».

«Ми приїхали на запрошення наших однодумців, щоб з’ясувати їхню позицію до нашої Революції Гідності, війни, балто-чорноморського єднання. Окрім цього, важливим завданням було донесення до націоналістів реальних потреб військових, що захищають усю Європу і ведення переговорів про надання нам допомоги», - говорить Дмитро Жмайло. За його словами, націоналісти країн Балтії усвідомлюють усю складність ситуації, в якій опиналася Україна і готові допомагати у будь-чому: від збору коштів на потреби армії до інформаційного висвітлення подій на противагу російській пропаганді.

«Попередньо, ми отримали погодження на тісну співпрацю, тож тепер – справа координування та визначення реальних можливостей у допомозі. Міжнародне об’єднання націоналістів – це важливо не тільки для України, а й для інших країн Європи. Адже з приходом лібералізму в Європейському Союзі, націоналістичні цінності нівелюються», - додає Марія Дубініна. Окрім цього, націоналісти країн Балтії погоджуються: потрібно змінювати політику Європейського Союзу, формувати парламенти з націоналістів, які зможуть захищати інтереси окремих держав.

Зокрема, представники МНК досягли домовленості про співпрацю з «Литовським націоналістичним молодіжним союзом» у рамках «Альянсу Балто-Чорноморської Націй». Голова молодіжної організації Міндаугас Сідаравічюс зазначив, що литовські націоналісти зроблять усе залежне, аби допомогти Україні.  Крім цього, у планах – відвідування литовською молоддю вишкільних таборів МНК.

Також відбулася зустріч з Юліусом Панкою, головою Національного Союзу Литви, який розповів про історичний досвід Литви у боротьбі за незалежність, та Казімірасом Уокою, підписантом Акту Незалежності Литовської республіки, екс-депутатом Сейму.

«Ми віримо, що наша співпраця принесе свої вагомі плоди. Зважаючи на величезну схожість в історичному досвіді, ми будуватимемо майбутнє незалежних держав», - говорить Сергій Кузан, четвертий Голова МНК, ініціатор створення «Альянсу Балто-Чорноморських Націй».