Літературний вечір до Дня української мови та писемності

11.11.2010

 листопада 2010 року у Львові в офісі Молодіжного націоналістичного конгресу відбувся літературний вечір присвячений дню української мови і писемності. Метою проведеного дійства було привернення уваги до краси українського слова в умовах сучасності.

Під час заходу молоді люди заслухали основні дати з історії української мови. Кожен з присутніх мав змогу продекламувати поезію українського письменника, яка припала йому до душі.

Присутні почули твори таких авторів як: Т.Шевченко («Заповіт»), Л. Костенко («Доля», «Біль єдиної зброї», «Лист»), В.Стус («Вчися чекати, друже», «Господи гніву пречистого»), Б.-І.Антонич («Ротації»), П.Тичина («Десь на дні мого серця»), О.Теліга («Гострі очі розкриті в морок…», «Відповідь»), П.Грабовський («Швачка»), І.Гнатюк («Слово»), Р.Братунь («Трамвайна зупинка…»), М.Савка («Я відчуваю спиною»), О.Лупій («Говоріть»).

Також молодь подискутувала про перспективи української мови, особливості мовного питання у різних регіонах України, шляхи вирішення мовного питання в Україні та інші актуальні теми.

Літературний вечір закінчився словами Олеся Лупія: «…Говоріть, хай в розмові слова веселяться, говоріть і продовжуйте мові життя!»