Легенда УПА 2016: як це було

17.05.2016

14-15 травня на Тернопільщині поблизу Теребовлі традиційно відбулась обласна теренова гра «Легенда УПА» на знак пам’яті про бій під Лисонею.

«Ми вже традиційно проводимо цей захід для школярів. Це один з альтернативних способів цікаво і корисно водночас провести час. Чудово, що кожного року сюди з’їжджаються стільки учасників, наприклад цього року було більше 100 молодих людей. І хоч весь перший день падав дощ, це не завадило командам гідно показати себе на змаганнях».

Комендант табору, член Тернопільського МНК Назар Шафранський

Перший день табору був дуже насичений. Команди змагалися на туристичній смузі перешкод, пейнтболі, історичному брейн-ринзі.

«Смуга перешкод була доволі важкою, оскільки на заваді став дощ, який практично унеможливив проходження маятника. Також він завдав клопоту при підйомі по канату. Та незважаючи на погодні умови, смуга була доволі цікавою та насиченою. Це потребувало від учасників певних вмінь та навичок у цій дисципліні. Найбільш цікавим для мене був етап з навісною переправою, а також переправою по паралелях, яка заставили понервувати учасників. Загалом туристична смуга сподобалася, бо допомогла перебороти себе у певних моментах»

Учасник гри з Бережанського району Віталік Куртяк

«Від пейнтболу залишилися теплі враження. Організатори перед боєм провели інструктаж, який нам дуже допоміг. Відчувалася напруга, та під час гри ніхто не думав про страх, а тільки, щоб в когось влучити. Вдячні за те, що ми мали можливість відчути ті всі емоції».

Учасниця гри з Чортківсього району Уляна Кирилишин

«Я вже вдруге був на Легенді УПА. Мені завжди подобався брейн-ринг. Це один з кращих конкурсів на Легенді. Тому що тут кожен член команди має можливість проявити свої інтелектуальні та розумові здібності. Навіть якщо твоя команда відповіла неправильно, то вона не впадає у відчай. Адже це все новий досвід та нові знання. Це завжди дуже цікаво і пізнавально».

Учасник гри з Шумського району Павло Лачук

Традиційно ввечері була організована ватра, де учасники могли продемонструвати свої таланти та представити свій край, поспівати патріотичних пісень та пограти у цікаві рухливі ігри.

«Вечірня ватра назавжди залишиться у пам'яті кожного як яскравий вогник незабутніх почуттів, як згадка про командний дух та жагу до перемоги. Вона зуміла запалити у серці кожного ще одну іскру любові до рідної землі, поваги до історії та традицій. Саме ця іскра розгориться великим полум'ям, запалає новими ватрами у майбутньому, прославляючи рідну землю. Не забудеться жодна команда, яка своїми піснями змогла поєднати давню легенду УПА та щемливе сьогодення».

Учасниця гри з Борщівського району Уляна Гречка

Другого дня учасники випробували свої сили на справжній тереновій грі.

«Теренова гра - це щось неймовірне. Коли ти зі своєю командою блукаєш по лісу та шукаєш контрольні пункти, тебе переповнюють емоції страху і переживань. Ти повинен дійти до кінця і вибороти перемогу. Цьогорічна гра мені дуже сподобалась та принесла море позитивних емоцій. Якби мені запропонували ще раз взяти участь, я б неодмінно погодився».

Учасник гри з Шумського району Віктор Гачкевич

«Такі заходи як «Легенда УПА» безумовно потрібні сьогодні. Молодь має бачити альтернативу масовій культурі, яка часто не може дати їм належного виховання в потрібному руслі. Ми даємо їм усвідомлення того, що вони є майбутньою рушійною силою в побудові своєї держави, а в ближчій перспективі - допомагаємо творити Себе - сильними фізично і духовно, витривалими, завжди готовими, відповідальними, шляхетними».

Бунчужний табору,  член Тернопільського МНК Микола Мисак.

Організовували захід ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» спільно з Управлінням у справах сім'ї та молоді ТОДА і Козацько-десантним екологічним осередком ім. Дмитра Байди-Вишневецького.