''Курс молодого бандерівця'' зібрав молодь в Сумах

03.11.2014

Суботній ранок – це той час, коли хочеться поніжитися у ліжку, відпочиваючи від важкого робочого або навчального тижня. Але два десятки молодих людей вирішити використати цей час для того, щоб стати кращими. Бо саме на цих вихідних, 1-2 листопада, у м. Суми проходив семінар «Вільні Люди: Курс молодого бандерівця».

Більшість учасників курсу брали участь в подіях Революції гідності та активно допомагають українській армії. Тому на семінар зголосились, щоб навчитись працювати ефективніше та знайти однодумців.

Формат курсу суттєво відрізнявся від звичного для учнів та студентів. Замість монологу лектора – спілкування на рівних. Замість складної теорії – ігри, практика та пояснення складних суспільних процесів простою мовою. І вчились не лише учасники, але й тренери.

«Курс молодого бандерівця» розпочався  зі знайомства, на якому молоді люди розповідали про себе, ділились своїми очікуваннями щодо заходу та формували команду.

«Цікаво, доступно, інформативно» - так учасники коротко охарактеризували програму семінару. Дійсно, за два дні молодь отримала знання та навички щодо організації патріотичних проектів, громадської активності, історії та ідеології, а також отримала заряд мотивації.

Про основні ідеї українського націоналізму розповів голова Сумського осередку МНК, боєць АТО Олександр Бойко. Соломія Фаріон розповіла учасникам про  історію націоналістичного руху. Лекція Ради Кішки про рівні громадської активності та громадянське суспільство додала учасниками знань, а також мотивації для майбутньої громадської діяльності. Закінчився перший день семінару тренінгом Наталки Лучанінової про проектний менеджмент та практичним завданням, де кожен спробував себе в ролі організатора патріотичного заходу.

Неділя приготувала для молодих бандерівців тренінги про громадські організації та успішні патріотичні кейси від Кішки Івана та пошук ресурсів для організації проектів від Насті Шимаріної. Крім того, учасники дізнались як працювати зі ЗМІ та використовувати соціальні мережі для оголошення людей та поширення інформації.

Закінчився семінар обміном враженнями, планами на майбутнє та  нагородженням учасників.

Щоб взяти участь у семінарі «Курс молодого бандерівця» в твоєму місті, зголошуйся на сайті mnk.org.ua/vilni. Організаторами заходу є ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» спільно з Міністерством молоді та спорту України в рамках проекту «Знання, воля і успіх».