КПУ визвірилось за 500 грн "упівцям": хочуть зменшити дотації "неонацистам"

16.01.2012
13 січня було збільшено щомісячну доплату колишнім воякам УПА та "дивізійникам". Відтепер розмір надбавки становить 500 гривень.
У 2012 році ветерани Української Повстанської Армії та дивізії "Галичина" в Івано-Франківську отримуватимуть щомісячну доплату до пенсії. Так вирішили депутати міськради, ухвалюючи бюджет Івано-Франківська на поточний рік.
Голова профільної депутатської комісії з питань планування фінансів, цін та бюджету, головний "свободівець" Івано-Франківська Роман Онуфріїв зазначив, що "ми на місцевому рівні намагаємося протистояти цьому свавіллю (позбавлення владою звання Героя України Шухевича та Бандери — ред.). Ті сивочолі ветерани УПА та дивізії "Галичина" заслуговують на те, щоб їх визнали, оцінили їхню заслугу на шляху здобуття Незалежності".
На таке рішення депутатів міськради відразу відреагував парламентар від КПУ Олександр Голуб. Він вважає, що "реакцією центральної влади має стати скорочення дотацій для Івано-Франківської та Львівської областей, рівне сумі цих неонацистських ініціатив".
За словами депутата, з такою ініціативою комуністи звернуться до уряду. Про це йдеться у повідомленні сайту КПУ.
Також Голуб заявив, що "рішення Івано-Франківської міськради про доплату в 2012 році щомісячно 500 гривень до пенсії так званим ветеранам ОУН-УПА - це цинічна наруга над справжньою історією українського народу і пам'яттю мільйонів жертв фашизму. Тим самим українські націоналісти вкотре продемонстрували своє антиукраїнське обличчя".
"Щодо заяви Голуба, як виразника, речника Компартії, то я б хотів сказати, що Компартія має ще відповісти за те, що вона чинила з українським народом – і за ті мільйонні жертви, і Голодомор, і колективізацію. Адже комунізм спричинив більше жертв, ніж нацизм приніс українському народу. Я думаю, що історія розставить усі крапки над "і" у цьому питанні – буде заборонено діяльність Компартії, а комунізм засуджено, так як було засуджено нацизм Нюрнбергським процесом", - прокоментував Gazeta.ua міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.
"Стосовно вояків УПА, то в жодних документах, в тому числі документах Нюрнбергського процесу, під час якого також розглядалося питання щодо колабораціоністів, ніде ОУН-УПА не були осуджені як поплічники нацизму", - зауважив він.
Анушкевичус переконаний, що Івано-Франківська міська рада прийняла абсолютно правильне рішення про доплату до пенсії ветеранам УПА і дивізії "Галичина", бо УПА, на превеликий жаль, не визнана в нашій державі воюючою стороною.