Коза, Янгол та інші персонажі в сумських оселях

14.01.2013

Колядки і щедрівки – обов’язковий і невід’ємний атрибут новорічних свят. Традиційно, з року в рік, сумський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу виступає організатором  різдвяних привітань родин міста. Феєричний вертеп 6 січня завітав, за словами голови організації Олександра Бойка,  "до добрих друзів і шановних сумчан". Пізніше, ввечері 13 січня, сумчани завітали до них з щедрівками.

Звіздар з яскравою зіркою, заходячи до оселі, вітав господарів, а за ним приходили Янгол, подорожуючі, які й приносили Благу Вість. Щиро дивували господарів своєю поведінкою жид Мойша та його дружина Сара. В атмосфері радості і святковості група молоді обійшла близько півтора десятка родин.

"Я ще ніколи не ходила колядувати великою компанією, тому це був цікавий досвід. Дуже приємно те, що люди не залишаються байдужими до таких заходів і відкривають двері своїх квартир із теплом і гостинністю, а вдвічі приємніше, коли підспівують нам. Колядувати – це весело, тому заохочую всіх вітати своїх друзів, сусідів і просто незнайомих людей із світлим святом Різдва та запалювати посмішки на їх обличчях", - говорить Анна Ємєльянова, член Сумського осередку МНК.

Щедрування видалося не менш цікавим. Господарі лишилися задоволеними.

"Щороку все рідше і рідше нас вітають зі святами у такий, здавалося б, традиційний спосіб. А якщо і вітають – то лише з бажання заробити гроші. Колядки, сенс яких заключається тільки у бажанні отримати «подяку» від господарів – це зовсім не те, що хочеться чути. Дуже добре, що є люди, які справді щиро зичуть усіх благ", - вважає Світлана Дубініна, до якої завітали колядники.