Кому не сподобались нові графіті, що з’явилися у Сумах на 9 травня?

09.05.2013

Ранок, 9 травня. Сумчани з усього міста традиційно поспішають на парад, тримаючи зів’ялі від палючого сонця квіти. Тягнуть з собою дітей, які не розуміють: навіщо мама причепила помаранчево-чорну стрічку. Бабусі і дідусі теж хочуть подивитися на колону з партійних діячів та їх знамена. Це - їх традиція, а не святкувати «вєлікую пабєду» неможливо, оскільки виховані на радянській історії та ідеалах. Скрізь – лише наліпки «Спасібо дєду за побєду». Але сьогодні невідомі зробили спробу достукатися до тих, хто прославляє «совєцкую» армію. І дехто з них таки помічає під ногами білу фарбу: щось замальоване. Якщо придивитися ближче – можна чітко розібрати напис: «27 мільйонів жертв. Це варто святкувати».

Такі свіжі, але вже замасковані написи по місту зустрічаються поблизу так званого Меморіалу Слави. Саме тут щорічно відбувається «святкування» перемоги одного окупанта над іншим.

«Єсчо вчора етого нє било…», - лунає з натовпу, коли хтось помічає під ногами фарбу і графіті.

Залишається лише радіти, як оперативно і точно діють противники висловленої в графіті позиції. Мабуть, правда ріже в очі. Аби скрізь так швидко позбувалися небажаних написів… Одразу згадується ситуація з графіті «Мінаєв, спасібо за ями» - малюнки і досі нікого з комунальників не цікавлять.