У Харкові вшанували пам'ять Георгія Ґонґадзе

18.09.2012

16 вересня активісти харківського осередку МНК долучилися до всеукраїнської акції «Вшанування пам’яті Георгія Ґонґадзе - 2012». Небайдужі харків’яни, яких не влаштовує сьогоднішня ситуація із свободою слова в Україні, вийшли на вулицю висловити своє обурення тими репресіями, які зараз відбуваються проти вільних ЗМІ.

Активісти МНК разом з представниками інших громадських організацій та небайдужими харків’янами виклали на землі зі свічок напис «ГІЯ». Після цього з мікрофону лунали заклики припинити репресії проти журналістів, було згадано інших імена тих, хто загинув за нез’ясованих обставин під час виконання своєї повсякденної роботи. Як раніше повідомлялося організаторами акції, за період від Незалежності України і до тепер загинуло 64 журналіста, зокрема 2 з них за останній рік.

- Акція була проведена з метою донести до суспільства, що всі ми відповідальні за ситуацію, яка відбувається навколо нас. Кожен з нас повинен щось зробити, аби завтра не закрили чергову газету або телеканал який критикує владу; щоб завтра не вбили чергового журналіста. Інакше, в недалекому майбутньому запаленням свічок ми будемо вшановувати пам’ять не загиблих журналістів, а цілого суспільства і правди, якої вже не можна буде почути ніде, - поділився учасник акції Олександр Омельченко.

Організатори акції також висловили сподівання, що цієї осені українці зроблять правильний вибір, інакше список невинно вбитих журналістів буде лише збільшуватись.