Харківські футбольні фанати вшанували пам ять жертв Голодомору

06.12.2010
27 листопада під час футбольного матчу «Металіст» (Харків) та Металург (Донецьк), більше 200 футбольних фанатів запалили лампадки і хвилиною мовчання вшанували всіх жертв Голодомору 1932-33 рр. в Україні, тим самим долучившись до спільного вшанування, яке відбувалось в той самий день.
Ось як описує ці події безпосередній учасник - Роман (футбольний хуліган): «Ми вирішили, що якщо влада не зробила цей день днем пам’яті жертв Голодомору 1932-33, тобто не перенесла матч на інший день, то ми маємо показати, що ми шануємо пам’ять жертв Голодомору-геноциду і знаємо свою історію. Було роздано футбольним хуліганам чорні стрічки й свічки і домовлено коли ті свічки запалити, щоб все це відбулось організовано. Цікавим є те, що як тільки ми запалили свічки, футбольні вболівальники з інших секторів нас теж підтримали. Хтось запальничку дістав, хтось телефоном підсвітив, але головне що всі розуміли як важливо знати свою історію і шанувати її. Ми ж не тільки на стадіонах кричимо – ми патріоти своєї країни, ми цікавимось історією і шануємо її».
Я запитав Романа, чи планують «хулігани» наступного року проводити якісь заходи в цей день. Роман каже, що «… наступного року ми хочемо долучити й інших ультрас, щоб все це було більш організовано. Викладемо зі свічок Хрест».