Харків у диму

14.12.2012

Сьогодні у Харкові було спекотно. Хоча температура на вулиці була близько -5, це не завадило зібратися понад 700 небайдужим харків’янам. Всі ці люди хотіли висловити свою рішучу незгоду у зв’язку з засудженням Павличенків.

На рідкість, марш виявився велелюдним завдяки тому, що до місцевих націоналістичних громадських організацій, таких як Молодіжний націоналістичний Конгрес та Спільна справа" долучились і футбольні вболівальники. Останні своїми фаєрами, димовухами та петардами створювали бійцівську атмосферу і привертали увагу пересічних харків’ян. Кричали при цьому: "Волю Павличенкам!" та "Сьогодні Павліченки - завтра ти". Колона рухалась від стадіону "Металіст", через площу повстання, проспект Московський, вул. Сумську, а кінцевий пункт призначення - обласне управління МВС, що напроти дзеркального струменю. Саме тут вболівальники та націоналісти розвернули транспаранти до вікон управління з безапеляційною вимогою волі Павліченкам. Побачивши що реакція правоохоронців трішки вище нуля, натовп почав кричати образливі фрази у бік міліції. Все це супроводжувалося  жбурлянням сніжків в обличчя міліціонерів. Міліція досить терпляче сприймала ці витівки. Тоді дехто почав кидати в міліцію петарди, спалахнула бійка. Правоохоронці застосували спецзасоби: сльозогінний газ та гумові кийки, відтісняючи активістів від своєї "святині". У ході цієї сутички кілька міліціонерів отримали забиття, а 7 активістів було затримано.

Влада кидає за ґрати активних і небайдужих за сфабрикованими справами. Влада боїться дієвих людей - і якщо ти такий, то начувайся бо ти вже під наглядом!

Але все це не спиняє молодь, яка ставиться з розумінням до трагедії родини Павличенків. Футбольні фанати - це особлива спільнота людей, об’єднаних єдиною ідеєю. Вони живуть за ґаслом "один за всіх і всі за одного". Саме тому для них ті ґасла, що звучали на акції - це не просто слова.