Касація Павліченків - у грудні, а на вулицях Києва з'являються фото ''винних'' суддів (ФОТО)

29.10.2013
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ призначив на 5 грудня розгляд касаційної скарги Дмитро і Сергій Павліченків. Про це у вівторок пише газета "Факти і коментарі".

"Про це мені повідомив сам Дмитро Павліченко, отримавши дозвіл на дзвінок з виправної колонії", - розповів виданню правозахисник і друг засудженого Володимир Широченко.

"Оскільки до засідання у Вищому спеціалізованому суді залишилося близько місяця, Сергія вже привезли в Київ, в Лук'янівське СІЗО. Незабаром етапують і Діму. Він досі намагається довести, що в 2011 році, ще до вбивства судді, працівники міліції незаконно проникали в його квартиру", - зазначив Широченко. 

Киянин Дмитро Павличенко та його син Сергій були визнані винними у вбивстві судді Зубкова навесні 2011 року.  2 жовтня 2012 року Голосіївський районний суд Києва засудив Дмитра Павліченка до довічного ув'язнення, Сергія Павліченка - до 13-ти років позбавлення волі, а дружину Наталю та неповнолітнього сина Івана до сплати компенсації у розмірі 500 тис. гривень.

14 січня 2013 року колегія суддів Апеляційного суду Києва прийняла рішення про проведення часткового судового слідства в рамках розгляду апеляції батька та сина Павліченків.

1 серпня 2013 року Апеляційний суд Києва залишив у силі вирок Голосіївського районного суду Києва Дмитру та Сергію Павліченкам.

Сергій Павліченко мав відношення до руху вболівальників футбольного клубу "Динамо" (Київ). 

За їх звільнення виступили фанати різних футбольних клубів, а також звичайні україніці, які не мають ніякого відношення до футболу. Зв'язку з незгодою вироку розпочалася масштабна кампанія в підтримку родини "Свободу чесним". Чисельні акції, марші, флешмоби охопили всю країну.  Наймасштабніший марш відбувся після вироку Голосіївського районного суду. 25 листопада 2012 в знак солідарності з родиною на вулиці Києва вийшло близько 5 тисяч українців та представників інших країн (німці, французи, поляки, білоруси та інші). Справа стала резонансною і велика кількість ЗМІ охрестили кампанію "найчисельнішою неполітичною непроплаченою акції в підтримку звичайних українців".

12 березня 2013 року до акції долучилися відомі громадські особистості та музиканти. Під стінами Апеляційного суду Києва відбувся концерт в підтримку родини за участю гуртів "Кому вниз", "Тартак", "Kozak System", "Тінь сонця", репера Ярмака та інших.

Днями, як стало відомо INTV, на вулицях Києва з'явилися фотографії суддів, які винесли вирок Павліченкам. Це суддя Голосіївського районного суду міста Києва Галина Вікторівна Бондаренко та суддя Апеляційного суду міста Києва В'ячеслав Вікторович Дзюбін. Такі листівки були помічені на станції метро "Олімпійська", жилому масиві Борщагівка, Троєщина, Позняки.