Кабмін хоче залишити Україну на зимовому часі з листопада

28.02.2012
Кабінет міністрів України пропонує скасувати в Україні переведення стрілок годинника і встановити з 1 листопада 2012 року дію другого часового поясу. Відповідний урядовий законопроект №10125 офіційно зареєстрований у Верховній Раді у понеділок, 27 лютого.
«У зв'язку з проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, запропоновано перевести годинну стрілку навесні на літній час, а восени скасувати дію літнього часу і вже не переводити годинникову стрілку... Тобто ввести на території України час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки, як передбачено у проекті закону», – йдеться у пояснювальній записці до документа.
Як повідомлялося, Верховна Рада 20 вересня 2011 року прийняла постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», яким скасувала щорічне переведення годинників на зимовий/літній час (документом з 27 березня 2011 року на території України встановлювався час другого часового поясу з додаванням однієї години, – на годину менше, ніж у Росії).
Проте вже 18 жовтня парламент з третьої спроби скасував прийняту постанову, повернувши тим самим перехід на зимовий час у кінці жовтня 2011 року. При цьому Рада дала установку Кабміну підготувати необхідні зміни до законодавства з тим, аби остаточно вирішити, як бути далі, – залишити переведення стрілок, або ж залишитися на якомусь одному часовому поясі.