Єдність заради Перемоги – звернення ''Вільних Людей'' до лідерів парламентських патріотичних сил

18.01.2017
Порошенку П.О.
Тимошенко Ю.В.
Яценюку А.П.
Садовому А. І.
Ляшку О.В.
Завдяки Революції Гідності Україна отримала черговий шанс на розвиток та розбудову власної незалежної держави. Попередні спроби були невдалими, і це завжди закінчувалось великим трагедіями для українського народу – репресіями, участю в чужих війнах, Руїною, втратою державності, Голодомором. Головною причиною цього був розбрат в політичних елітах, які не змогли стати понад власними партійними та політичними інтересами заради збереження та боротьби за державу. Сьогодні ми знову стаємо свідками того, як політична боротьба всіх проти всіх може призвести до краху державності. В той час, коли українські воїни боронять незалежність і суверенність держави від зовнішнього окупанта, він успішно діє із середини, провокуючи політичні кризи, формуючи через підконтрольні медіа, експертів та політиків тотальну недовіру до державних інституцій та влади. Так, теперішня влада далеко не ідеальна, але це поки що влада держави Україна. Якщо нам не вдасться втримати внутрішній фронт, то наступною владою будуть звичайні намісники з Москви.
Саме тому «Вільні Люди» вимагають єдності та припинення взаємного знищення від усіх проукраїнських політичних сил. Задля уникнення повторення українських історичних помилок, Ви повинні домовитись та укласти між собою своєрідний «пакт про ненапад» та підписати договір про поновлення співпраці з ключових для держави напрямків.
1. Продовження курсу на інтеграцію в ЄС та НАТО, виконання усіх необхідних для цього кроків, які виписані у відповідних міжнародних документах та зобов’язаннях.
2. Реформування ЗСУ, Нацгвардії, спецслужб має відбуватись за кращими західними зразками, а фінансування сектору безпеки та оборони має бути не меншим за 5% від ВВП.
3. Деолігархізація. Знищення олігархічних монстрів шляхом усунення їхніх представників від владної верхівки. Ефективна робота Антимонопольного комітету та підтримка малого та середнього бізнесу
4. Боротьба з корупцією не має бути політичним піаром окремих заангажованих політиканів та «громадських активістів», а наповнюватись реальною роботою уповноважених для цього структур. В Україні створена вся необхідна законодавча антикорупційна база.
5. Злочини попередньої влади проти Майдану та Держави мають стати пріоритетом у розслідуваннях правоохоронних органів. Гроші банди Януковича, вкрадені в українців, мають бути поверненими державі.
6. Одним із пріоритетів економічної політики має бути курс на деокупацію: російського бізнесу, яким користується агресор, не має бути в нашій економіці. Українські санкції проти російського бізнесу та політиків мають бути набагато масштабніші ніж подібні санкції США та ЄС.
7. Курс на деокупацію Криму та Донбасу має бути національним пріоритетом. При цьому, будь-які поступки у вигляді зміни державного устрою на угоду окупанту є неприйнятними.
8. Захист інформаційного простору – потрібно нарешті зайнятись реальною зачисткою українського інформаційного простору від впливу РФ та російських прислужників в Україні. Ми всіляко підтримуємо свободу слова та незалежну журналістику, але протидія рупорам пропаганди ворога має бути миттєвою та рішучою.
9. Продовження курсу на децентралізацію – проблеми місцевих громад (дороги, комуналка, утримання закладів освіти, інфраструктура) мають вирішуватись на місці завдяки збільшенню їхніх економічних та фінансових можливостей.
10. Судова реформа – створення незалежної судової влади, очищення від корупціонерів-ставлеників режиму Януковича дасть шанс на справедливе правосуддя для всіх.
11. Освіта та медична реформа. Треба зламати застарілі радянські системи в цих сферах і дати хоча б нашим дітям шанс на повноцінне життя.
12. Створення Єдиної Помісної Української Церкви – це шлях до духовного оновлення та об’єднання нації.
Лише відклавши амбіції та зупинивши протистояння, сконцентрувавшись на цих та подібних завданнях – українські патріотичні сили зможуть дати шанс Державі та Нації.
22 січня «Вільні Люди» ініціюють національний круглий стіл «Єдність заради перемоги», де моральні авторитети, громадськість звернуться до політичних лідерів з пропозицією розпочати внутрішній політичний діалог заради нашого майбутнього.
Лише об’єднання влади та патріотичної опозиції дасть нам єдність, а єдність несе перемогу та процвітання Україні.
Просимо всіх, хто підтримує нашу позицію та готовий допомогти, зголошуватися за електронною адресою vilni.org.ua@gmail.com