Єдина система виховання молоді в Україні та діаспорі - запорука ефективної діяльності

11.07.2016

Про важливість національно-патріотичного виховання молоді не говорить сьогодні хіба що лінивий. Якщо до Революції Гідності вишкільні табори, семінари та тренінги з націоналістичним підґрунтям можна було перерахувати на пальцях, а влада ставила різноманітні палки в колеса організаторам, то сьогодні ситуація кардинально змінилась. В Україні стає все більше і більше заходів, на яких “вчать любити Україну”. Можна вважати, що це позитивна тенденція, але слід враховувати питання якості проведення таких заходів, зокрема - наповнення та програми. Адже сьогодні націоналізм набув широкого трактування, і лише небагатьом вдається триматись ідей ОУН (б).  

Саме тому Молодіжний Націоналістичний Конгрес, що має більш ніж 15-річний досвід проведення молодіжних вишкільних таборів, тренінгів, семінарів розпочав серію заходів з громадської активності під загальною назвою “Курс Вільних Людей”. Головна мета - пояснити молоді, хто такий націоналіст, навіщо творити суспільні зміни і сформувати єдине бачення та розуміння.

Та не лише та молодь, що проживає в Україні, потребує такого розуміння. Хлопці і дівчата, що проживають за кордоном, також є українцями, що хочуть і можуть впливати на суспільно-політичну ситуацію різними шляхами: від лобіювання інтересів в урядах своїх держав до акцій прямої дії.

“50 років тому Радянський Союз вважав, що знищив націоналістичне підпілля. Тоді Провід Організації Українських Націоналістів дав доручення будувати Україну на Американському континенті. Громадські організації, кредитові спілки, школи та багато інших установ - результат праці українців. Те, що Україна не перетворилась на "розмінну монету", як після двох Світових Воєн - результат потужного лоббі нашої діаспори”, - говорить Сергій Кузан, координатор мережі “Вільні Люди”, четвертий голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу. - “Час грає на нашу користь. Ми перемагаємо, коли діємо зкоординовано на фронті внутрішньому та зовнішньому. Нова історія нашої нації твориться прямо зараз в Донбасі, Києві, Вашингтоні”.

Саме тому вишкільні табори, семінари як “Курс Вільних Людей” повинні відбуватись не лише в Україні, а й скрізь, де є українці.

Так, у липні в Україні пройшов перший табір “Курсу Вільних Людей” на Тернопільщині. Протягом літа-осені подібні табори відбудуться у Львові, Києві, Сумах. Другим етапом заходу стануть спеціалізовані семінари, куди потрапити зможуть не всі, а за конкурсним відбором, яких врахує активність, вмотивованість та інші аспекти, в яких учасники зможуть зарекомендувати себе протягом першого етапу - таборового. Програма спрямована на всебічний розвиток особистості, утвердження національних цінностей та активної життєвої позиції. Тож учасниками таборів можуть стати всі молоді люди, які дійсно хочуть змінюватися та змінювати Україну.

Цього ж липня у США відбуваються молодіжні вишкільні табори, на які запрошено Сергія Кузана. Їх організатором є Спілка Української Молоді. Так, уже відбулись два: вишкільний “Шлях вільних людей ім.Акту 30 червня” та старшоюнацький “Країна вільних людей”. Обидва - на Оселі СУМ в Елленвілі.

“Табори відбуваються одночасно, мають власну програму та виховників. Хоч виховники звітуватимуть Команді Вишкільного Табору, Старшоюнацький Табір дотримується своєї власної програми та ідентичності. У програмі - практичні заняття, підготовка до першого іспиту старшого юнацтва, зйомки власних фільмів та медіапроектів, провідництво та робота в команді”, - говорять організатори.

Свої гутірки та заняття підготували і запрошені з України Леся Голик з Осередку СУМ в Тернополі та Сергій Кузан, четвертий голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу та координатор в мережі “Вільні Люди”.

“Аби уникнути ситуації “лебідь, щука і рак”, ми намагаємось синхронізувати програми подібних заходів. У Львові чи Харкові, в Нью-Йорку чи Оттаві, повинно бути єдине розуміння історії, політичної ситуації, проблем та шляхів їх вирішення”, - говорить Сергій Кузан, співкоординатор мережі “Вільні Люди”. Завдяки тому, що українці по всьому світу матимуть спільне бачення, вони зможуть співпрацювати значно продуктивніше.