Як вирішувати молодіжні проблеми: відповідь шукали у Молдові

21.12.2015

Сьогодні у світі налічується близько 1,8 млрд молодих людей, що вважається найбільшим в історії людства показником. Тож очевидно, що майбутнє залежить саме від молоді.

У Кишиневі представники молодіжних рад презентували результати дослідження молодіжних індексів. Молодіжний індекс – це набір інструментів для залучення інвестицій через дії, націлені на розвиток молодіжного сектору.  Він має слугувати стратегічним планом, що визначає середньострокові молодіжні пріоритети.

В Україні питанням розроблення молодіжного індексу займається Національна молодіжна рада. Так, 18 грудня Яна Конотепнко, секретар Національної молодіжної ради, та член цієї громадської структури Іван Кішка, голова МНК, презентували результати дослідження.

«Молодіжний індекс визначається за такими критеріями: зайнятість, підприємництво, кримінальна відповідальність та насильство, здоров’я, участь у суспільному житті. Результати в Україні не такі вже й хороші, але кращі, ніж у Грузії чи Молдові. Не виключаємо, що це зовсім не заслуга, а незадовільний показник роботи Держстату. Як висновок – потрібно збільшувати інвестиції в молодь як каталізатор для розвитку суспільства», - говорить Іван Кішка.

Деякі результати молодіжного індексу в Україні за 2015 рік:

Участь у суспільному житті. Українська молодь була дуже пасивною під час останніх виборів до Верховної Ради України, тільки 35% молоді у віці 18-30 проголосували протягом останніх парламентських виборів. Можна побачити тенденцію зниження участі молоді в Україні з кожними виборами. Щодо представництва молоді у Верховній Раді, то 32% депутатів - віком 18 до 35 років, 57% - віком від 36 до 59 років. Між тим, немає закону, який регулює кількість молодих людей у Верховній Раді України. Рекомендації – підтримувати розвиток громадських організацій, а також – громадянська освіта в школах і університетах. Крім того, важливо залучати молодь до обговорення питань, які стосуються молоді.

Насильство і кримінальна відповідальність. Насправді, немає статистики зі злочинності у віковому розрізі, але Міністерство внутрішніх справ говорить про злочинні групи, що складаються з дітей. Рекомендації – забезпечувати дозвілля молоді, підтримувати ГО, що працюють у сфері правової освіти та зниження рівня злочинності.

Зайнятість та підприємництво. Безробітні серед молоді у віці 15-24 років в Україні - 29,5%. Рекомендації: підтримувати неформальну освіту, підтримувати молодіжне підприємництво.

Здоров’я. Ситуацію розглядали передусім у розрізі алкогольної, тютюнової та наркозалежності. Рекомендації: пропагувати здоровий спосіб життя, контролювати рекламу алкоголю та тютюну.