Як українці доводили: ми - гаряча нація

21.01.2013

19 січня Україна відзначає свято Хрещення Господнього або Водохреща. У цей день віруючі люди йдуть до церкви та святять воду, а найсміливіші занурюються в ополонку. Вважається, що вода на Водохреща набуває чудодійної та цілющої сили, і хто в цей день скупається в ополонці – не хворітиме весь рік.

Львів

Цього року  було багато бажаючих зануритися в ополонку за  здоров’ячком. Для таких Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з ГО «Твереза Україна» та «Моржі Львівщини» організували в центрі міста  «Обливання за Тверезу та Здорову Націю». Також участь у заході взяли представники школи бойового гопака.

Акція розпочалась зранку і в ній взяли участь близько 20 молодих хлопців та дівчат. Спочатку молодь розігрівалася, а потім, ставши в одну лінію, один за одним виливали на себе повні відра холодної води.

«Наше обливання - за тверезу та здорову націю тому, що майбутнє саме за  тверезою та здоровою молоддю. Сьогодні, на щастя, бути тверезим та здоровим стає модно. Своїм прикладом ми намагаємось показати молоді, як потрібно святкувати, відпочивати та загартовуватися»,  - розповідає один з організаторів акції, голова ЛОО МНК Назар Франчук.

Після обливання, всі охочі поїхали на Винниківське озеро, де мали змогу зануритися в ополонку.

«Купання на Водохреща для мене вже стало традицією, а от обливатися спробував сьогодні вперше. Звичайно було холодно, але емоції незабутні, тим більше, що акція була за Тверезу та Здорову Націю», - ділиться враженнями учасник акції Тарас Марущак.

Суми

На Водохреща було дійсно спекотно. І справа не лише в тому, що справжнього морозу, який так чекають на це свято, не було, а в феєричному дійстві, яке організував Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з ВО «Свобода». «Фестиваль кулішу» - захід, який зібрав сотні жителів міста.

10 кг крупи, 5 кг картоплі, 5 кг м’яса, сало, спеції та зелень – за таким рецептом варився смачний куліш, яким частували всіх охочих. Танці, співи, українська музика, конкурси та призи приваблювали жителів, які, зрештою, набиралися хоробрості і пірнали в ополонку. Ще зранку її освятив отець Богдан.

«Цікаво, що ця ополонка стала єдиним місцем, де могли скупатися прихильники Української Православної Церкви Київського патріархату. А навпроти, на іншому березі – прихожани церкви Московського патріархату. Чому саме тут? У Сумах стільки пляжів, а вони вирішили бути поближче», - дивуються організатори.

Попри це, з самого ранку і до вечора було людно: хто купався, хто танцював і розважався, хто хвалив липовий чай, хто смакував куліш… Олександр Бойко, голова Сумського МНК, влаштував майстер-клас з козацьких забав – дужання. Бажаючих помірятися силою знайшлося багато.

- Я щороку купаюсь на Водохреща. Але це вперше – такий фестиваль! Атмосфера просто неймовірна! Тепло скрізь – навіть в ополонці не холодно! Дякую організаторам, - говорить Григорій Майоров, який у свої 14 років не боїться крижаної води.  

Київ

Охочих духовно очиститись та загартувати тіло на  Водохреща у Києві виявилось чимало, серед сміливців, які занурювались у води Дніпра, були і представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу. 

«Купатися на Водохреща у Дніпрі вже стало доброю традицією для членства МНК. Це не тільки обряд символічного очищення, а й певне випробування духу й тіла, адже вода справді крижана», - ділиться враженнями голова Київського МНК Іван Кішка.

А за словами Андрія Кладочного, члена МНК, радує те, що охочих скупатися щороку все більше. Цього року була тепла погода, щоправда, дощ – неприємний. Коли заліз у воду, то відчуття були насичені, адже купався взимку він уперше.