"Що може бути краще за українку? Тільки дві українки!.."

17.12.2012
Минулої суботи на Ярославовім Валу, що в Києві, було чути народні пісні, веселий гамір та стукотіння підборів – так Молодіжний націоналістичний конгрес, уже традиційно проводив Андріївські вечорниці. Цьогоріч дійство відвідали більше півсотні молодих людей, які шанують українські традиції. Враженнями від заходу ділилися його учасники та організатори. Студентка Юлія Матрощук, яка після прослуханої на вечорницях лекції щодо національного вбрання вирішила взятися за дослідження сімейних реліквій, говорить: "Сподобалося абсолютно все, організація була на високому рівні. Дуже вразила обізнаність людей в українських традиціях. А ще, все було так красиво! Усі учасники у традиційному вбранні... як же вишиванка прикрашає дівчину! Звичайно, хотілося б активніших хлопців, але, тим не менш, дуже сподобалися танці. Єдине, чого не вистачало – ворожіння. Отож, отримала нові знання, натхнення та просто чудово провела час! Планую відвідувати схожі дійства і в майбутньому". Гість із Харківщини, Тарас Бортник, каже, що йому дуже сподобалася та частина вечорниць, де були ігри та забави для хлопців: "Вразило те, що крізь віки ці забави не втратили своєї актуальності, свіжості, цікавості! А ще дуже сподобались народні танці. Це було неймовірне поєднання ритму, гумору та історичності. Та все ж, хотілося цей етнос трішки розбавити сучасною музикою. А ще: що ж може бути краще за українку? Тільки дві українки!" Одна з організаторок заходу, представниця МНК Маргарита Долгая, зазначає, що на вечорі було багато імпровізації, але від цього захід став тільки кращим: "Вечорниці вийшли дуже насиченими та веселими, хоч ми і не встигли повністю виконати програму. Планували ще прикрашати хенд-мейд ялинку та власноруч зробити іграшки. Але, загалом, все вдалося. І хоч ми дуже переживали, прийшло приблизно однакова кількість дівчат і хлопців, усі були задіяні: хтось танцював, хтось робив ляльки-мотанки". Вона також подякувала всім учасникам вечорниць, які допомогли зробити свято таким незабутнім.

"Хочемо подякувати тим учасникам, які принесли традиційні страви. Наприклад, Юля Орлата наварила на всіх вареників і спекла пиріг. Також дякуємо хлопцям та дівчатам, що показували майстер-клас з народних танців. Все це, а також веселі та приємні люди, допомогли створити чудову, незабутню атмосферу справжніх Андріївських вечорниць", - вважає дівчина. Рада Назаренко, член київського МНК, також займалася організацією свята:

"Молоді важко уявити, що традиційні розваги можуть бути настільки цікавими та веселими, адже побутує стереотип, що українське - це нудно та не модно. Виникає питання: чому ж масово наслідується чуже, коли наше нічим не поступається? Подібні заходи переконують у протилежному, виховують повагу до культури предків та викликають гордість за нашу країну".