Іван Кішка: ''Ми не хизуємося своїми досягненнями, але Україна вже дала нам високу оцінку''

19.03.2015

Новий голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Іван КІШКА розповів про діяльність МНК протягом останнього року та про задачі, які організація виконуватиме (і вже виконує) в умовах складної політичної ситуації та війни з Росією.

– Іване, в першу чергу хочемо привітати тебе з обранням на цю відповідальну посаду. Перш за все, хотілося б поцікавитися, які задачі стоять перед МНК в короткотерміновому і довготерміновому відтинках часу?

– Завдання, які ставить перед собою Молодіжний Націоналістичний Конгрес, зазвичай є довгостроковими. По суті, діяльність організації постійно спрямована на досягнення конкретної мети – розбудови України. Питання лише в шляхах, якими ми йдемо – вони і можуть бути короткостроковими. Це заходи різного формату та наповнення: квести, семінари, кіноклуби, акції, мандрівки чи походи. Слід згадати і про внутрішньоорганізаційну діяльність. Зараз на першому місці – вишкіл кадрів, розбудова осередків у містах, де їх ще немає. Ми починаємо пошук ініціативних людей, що здатні об’єднатися в осередки МНК. Цьому сприяло проведення «Курсу молодого бандерівця», участь молоді у таборах. Діючі осередки вже організовують акції та заходи в інших містах. Так, наприклад, нещодавно члени Львівського МНК провели квест у Луцьку. Щодо видавничої діяльності – чотири рази на рік виходить газета «Терен», скоро по всій Україні відбудеться ряд презентацій книги Ярослава Іляша «Кілька слів про національні характери», де подається історія націоналізму в Японії, Ірландії та інших країнах.

МНК заснував волонтерську мережу з допомоги бійцям АТО “Вільні Люди”, постійно працює в інформаційному полі, встановлює та розвиває контакти з діаспорою українців в світі. Не слід забувати, що однією з найважливіших є робота з молоддю, виховання нової генерації свідомих громадян. Завдяки проведенню таборів як всеукраїнського, так і регіонального рівнів, ми постійно вишколюємо молодь. Окрім цього, нещодавно в кількох обласних центрах України нами була реалізована серія семінарів “Курс молодого бандерівця”, де тренери розтлумачували учасникам, що значить бути громадсько активним і чому це важливо.

Також ми працюємо над налагодженням співпраці з країнами Балто-Чорноморського регіону, адже вважаємо, що поодинці протистояти Росії не зможемо. Тож МНК став співорганізатором Альянсу Балто-Чорноморських Націй.

–Члени організації активно допомагають нашим воякам в зоні АТО. Розкажи, якими є результати волонтерської роботи в рамках діяльності організації?

–Минулого року, під час подій на Майдані, члени МНК стали стрижнем 14-ї сотні Самооборони “Вільні Люди”. З початком війни частина сотні відправилася воювати на Схід України, а частина – почали волонтерську діяльність. Поступово навколо нас сформувалася ціла мережа волонтерів. Зараз “Вільні люди” є зареєстрованою організацією і діють по всій Україні. Ми регулярно збираємо кошти, закуповуємо необхідні речі і самостійно відвозимо їх на передову. Якщо конкретно, це більше 20 автомобілів, близько півсотні тон продуктів, кілька фур з дровами, амуніції на декілька мільйонів гривень… Окремим напрямком є співпраця з діаспорою українців в США та Канаді.

–А яка діяльність буде вестись організацією в політичній сфері?

–Три представники МНК уже брали участь у виборах до Верховної Ради. З різних причин вони не отримали депутатські мандати, але тепер будуть брати участь у місцевих виборах. Ми розуміємо, що не можемо відмежовуватися від політичного життя держави, якщо хочемо змінювати та розбудовувати її. Так, екс-голова МНК Сергій Кузан, член Ради Честі Олександр Бойко та екс-голова Тернопільського осередку Іван Ковалик уже спробували себе як кандидати у політичній боротьбі і продовжать її, аби відстоювати інтереси України.

– МНКівці проявили себе і під час Революції Гідності, і у волонтерському русі. Є члени організації, що воювали або нині воюють на Сході…

–Так, в лавах нашого війська є чимало членів та прихильників організації. Олександр Бойко, наприклад, був заступником командира з виховної роботи у Другому батальйоні Національної Гвардії України і під час перебування на передовій був ранений уламком міни. Інший член МНК, Рустамі Якименко, служить у батальйоні “Київ-2”. Таких прикладів багато. Ми, звісно, забезпечуємо їх усім необхідним.

–До речі, які зміни може чекати таборова програма МНК?

–По-перше, зараз основний акцент ми робимо на введенні військового елементу в таборову програму. У мирний чи військовий час знання і навички з військових дисциплін є дуже важливими, зараз – особливо. По-друге, залучатимемо якомога більше людей зі східних та південних регіонів. Так, на цьогорічній тереновій грі “Гурби-Антонівці” таким учасникам буде компенсовано вартість проїзду. Ми хочемо, щоб так звані “бандерівські” табори проходили не на Західній Україні, а там, де вони є потрібнішими. По-третє, плануємо розширити мережу регіональних таборів.

–Організація бере активну участь і в діяльності за міжнародним напрямком. В яких проектах берете участь нині? І як відбувається співпраця з молоддю української діаспори?

–МНК є співучасником та співорганізатором Альянсу Балто-Чорноморських Націй. Мета цієї організації – протистояння Росії, її агресії. Об’єднання – це єдина можливість для пострадянських держав зберегти свою свободу та незалежність. Ми наголошуємо на необхідності співпраці у міжнародній політиці, побудові єдиної геополітичної стратегії. Організації, що ввійшли до АБЧН, створюють постійно діючий представницький консультативний орган і проводять регулярні наради з питань регіональної безпеки в Європі.

Ми стали одними з засновників громадянської кампанії «Атлантичний інформнаступ», яка покликана покращити обізнаність українців про можливості для кожного від інтеграції України в НАТО, МНК також є партнером проекту «НАТО-квест».

Щодо діаспори, то співпраця ведеться постійно. Попередній голова МНК Сергій Кузан та я відвідуємо на запрошення канадських та американських діаспорян їхні молодіжні табори, на яких є лекторами. Ми розповідаємо про Майдан, про АТО, про українську молодь. Вони ж, у свою чергу, дуже допомагають як фінансово, так і доносячи до світової спільноти правдиву інформацію про ситуації в Україні.

–Якщо підсумовувати, які, на твою думку, основні здобутки МНК протягом останнього року?

–Назвати здобутками те, що ми робимо – не зовсім правильно. Це наша справа, наш обов’язок. Ефективною виявилася участь на Майдані, що виявилася не лише у «бойовій» діяльності 14-ї сотні, а й в інформаційній сфері, волонтерській та інших. Виникнення та активна діяльність волонтерської мережі «Вільні Люди» – це також досягнення. Поряд з цим, старт проекту Альянсу Балто-Чорноморських Націй, що тільки починає свою діяльність.

Можна говорити і про появу нових кадрів, утворення осередку у Бурштині. Також, на наші табори зголосилося найбільша за останні роки кількість людей, що доводить їх потрібність та актуальність саме в цей час.