Іван Гавдида: життя як перерваний політ

06.10.2013

3 жовтня в Центрі національного відродження відбувся Вечір пам’яті чільного діяч націоналістичного руху Івана Гавдиди. Йому було лише 37 років, коли він пішов у вічність. Але він залишив по собі ідеї, які живуть в думках і справах його послідовників. Цього року на Вечір пам’яті Івана Гавдиди зібралося понад два десятка його колег, соратників, друзів.

На початку заходу отець Сергій провів поминальний молебень.

«Ми маємо поминати наших полеглих побратимів, як то завжди робили українські націоналісти – наші попередники. Адже душа кожної людини має часточку Духу Святого, Духу Божого».

По завершенні молебню заступник Голови Організації Українських Націоналістів (бандерівців), один з близьких соратників  Гавдиди Тарас Гребеняк розповів про життєвий шлях Івана, про його перемоги на громадській, політичній, особистісній нивах.

«У Івана Гавдиди загальнодержавні інтереси завжди панували над особистими. Він був принциповим в своїй політичній діяльності. Він був небезпечним для опонентів, бо його не можливо залякати або купити, ніколи не здавався, вмів тримати удар».

«Його загибель – удар по націоналістичному руху. Але Гавдида живе в наших думках і наших справах».

«Вірте - бо віра це дар, що дає нам свободу вибору. Боріться, бо боротьба приносить радість життя», – цитує життєве кредо Гавдиди Гребеняк.

«Вбивство – це злочин. Злочин є – кари немає. Але справедливість має бути відновлена і зло покарано. І це є також нашим обов’язком», – говорить про трагічну загибель Івана Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний.

«Іван для багатьох з нас був близьким, а комусь і рідним. Я знав його, ще як був в лавах Конгресу Українських Націоналістів. Він творив справу будучи молодим, але при цьому була в ньому та мудрість, що приходить до людини вже з немалим віком.

Він був «хрещеним батьком» для Молодіжного Націоналістичного Конгресу, для багатьох вихованців «Пласту», з яким також тісно було пов’язано його життя та діяльність.

Гавдида - один з небагатьох, хто досягав успіхів і при цьому залишався щирою, чуйною людино. Герої залишають по собі справи, послідовників, ідеї. Він це все залишив нам, але крім того він залишив команду, він залишив по собі школу. Я завжди кажу, як згадую Івана: давайте міряти свої дії, помисли, досягнення з чином і пам’ятю Івана Гавдиди», – висловився про свого давнього друга головний редактор часопису ОУН(б) «Шлях Перемоги», перший голова МНК Віктор Рог.

На завершення вечору гурт «Рутенія», соліст якого Анатолій Сухий, що також особистознав Гавдиду, виконав ряд пісень з репертуару гурту і присвятив їх памяті Івана.

«Його поховають рядом з ялиною, ватра догоря…» - Іван Гавдида відійшов у інший світ як той вояк УПА, що всього себе, свої справи, помисли і життя віддав за Україну.

Спочивай з Миром, Іване! Ми пам’ятаємо і любимо Тебе!