Громадськість перевірила ''відкритість'' Київради

11.03.2013
У понеділок, 11 березня, активісти з кампанії «Дамо раду Києву!» «відкрили» Київраду. Вони перевірили як працює, підписане напередодні секретарем Київради Галиною Герегою розпорядження про нові правила проходу на Хрещатик 36,  згідно з якими кияни можуть вільно заходити до будівлі після пред`явлення паспорту. Ці правила були розроблені ними спільно з депутатами після «штурму» Київради.

Учасник кампанії Максим Маньковський так коментує сьогоднішню перевірку: «Ми довго боролись за те, щоб закінчилось це безчинство, коли можновладці вирішують на засіданнях свої приватні матеріальні питання і щоб громадяни могли без перешкод заходити до Київради. Відтепер ми як нормальні городяни нормального міста, вільно потраплятимемо в свій орган місцевого самоврядування, який утримується за наші податки».

Зайшовши до органу місцевого самоврядування активісти переконались, що охорона Київради, яка тепер складається зі співробітників державної служби охорони, без перешкод пропускає до будівлі мерії. Громадські діячі отримали перепустки і піднялися на 10-й поверх Київради до комісії з питань депутатської етики. Там вони залишили свої пропозиції  про право киян заходити в зал голосувань Київради і виступати там перед тим, як депутати проголосують щодо проблем, які торкаються таких киян. Перемовини про це продовжаться у вівторок 12 березня  між депутатами Київради та громадськими активістами. А також учасники кампанії заявили, що далі будуть домагатися оприлюднення мінімум за двадцять днів усіх проектів рішень. Тоді у кожного киянина та киянки буде можливість заздалегідь дізнатися, що в них планують вкрасти.

До речі, журналістів які також прийшли перевірити відкритість Київради до приміщення не пустили. Пояснили це тим, що за діючими правилами їм необхідна попередня акредитація.

Олександр Солонтай, громадський діяч, все ж знайшов недоліки в процесі вільного входу, зокрема зазначає таке: «Вважаю, що видача перепусток затримує процес входу, а також незрозуміло чому заходити потрібно через бокові двері».

Єгор Соболєв, журналіст, резюмує: «Це важливий крок до припинення поганої гри "ви протестуйте, а ми будемо красти", в яку не лише в Києві з нами роками грається влада. Тепер якщо у вас будуть красти сквер, дитячий майданчик, двір – ви можете зробити мародерам візит. Як показує практика, це значно ефективніше, ніж мерзнути з транспарантами на вулиці, де пацюки нас навчилися не помічати».

Для того аби продовжити контроль за виконанням нових правил активісти кампанії «Дамо раду Києву!» відкривають на найближчих 2 місяці гарячу лінію куди можуть звернутись кияни в разі порушення їхніх прав входу до органу місцевого самоврядування. Це можна буде зробити зателефонувавши на 0936730122 або за допомогою інтернету: надіславши листаdamo.rady@gmail.com чи залишити повідомлення на сайті www.kyivrada.org