Громада виборола перемогу опозиціонера на Півдні України

01.11.2012
Жителі Миколаївщини власними силами відстояли свій вибір - опозиційного кандидата по округу № 130 (центр - м. Баштанка) Ігоря Бриченка. Його головним опонентом виступав  Фелікс Ольшевський, висуванець “Партії регіонів”.

31 жовтня під час підрахунку голосів стало зрозуміло, що перемогу в даному окрузі здобуває кандидат від Об’єднаної опозиції. Тоді до окружної виборчої комісії почали підтягуватися співробітники “Беркуту” і міліція. За інформацією, яка ширилася між людей, все це відбувалося за особистою вказівкою голови облдержадміністрації Круглова. Прогнозувалося, що тут буде застосовано сценарій, за яким відбувались фальсифікації на 132 дільниці у Первомайську.

Дізнавшись про це, активісти миколаївського осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу, які перебували в цей час у Первомайську, вирушили до Баштанки на захист народного волевиявлення.

“У Первомайську було і так достатньо людей, які готові були захищати свій вибір і мали на меті не допустити фальсифікацій. Ми ж вирішили дати опір регіоналам у маленькому містечку. У нас була інформація, що на підтримку провладного кандидата Фелікса Ольшевського виїхали два автобуси з хлопцями спортивної статури”, - говорить очільник МНК в Миколаєві Володимир Божко.

Пізніше до ОВК прийшли й мешканці міста, що віддали голоси за опозиційного кандидата. Лунало гасло “Ми даєм таку пораду - Бриченка в Верховну Раду!”. Вже ввечері під тиском громади підрахунок закінчився. 100% опрацьованих протоколів показали, що Ігор Бриченко переміг з відривом від Фелікса Ольшевського у більш ніж 3 000 голосів.

“Невідомо, що було б, якби мешканці міста не прийшли під стіни дільниці. Люди захистили свій вибір і не дозволили провладному кандидату сфальсифікувати результати”, - зробив висновок учасник акції, член МНК Роман Делікатний.

Зазначимо, що округ № 130  - єдиний з шістьох у Миколаївській області, де переміг кандидат від “Об’єднаної опозиції”.