Голоси патріотичних українців

17.03.2012

Управа Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки звернулася до ЗМІ, політичних партій та громадян України у поширені  передвиборчий час серії листів «Голоси патріотичних українців». Від березня до кінця жовтня планується розсилка листа на сторінку один раз на тиждень.У листах буде наголошуватися важливість виборів, необхідність брати у них участь, заклики не піддаватися підкупу, та іншого виду порушень, а головне – віддати свій голос за того, кого ви вважаєте достойним відстоювати інтереси українців.

Преамбула

Від проголошення незалежності в 1991, Україна почала доволі важкий процес - утвердження свого національного шляху демократичних перетворень. В цьому числі важливу роль відігравали місцеві, парламентські та президентські вибори. Здебільшого, ці вибори відбувались з кожним разом більш прозоро і чесно. Україна стала передовою з чисел країн колишнього СРСР а, народне стремління жити вільним та демократичним життям, знаходило виразних та практичних позначень.

Одначе, листопадові президентські вибори 2004 р. в Україні приголомшили громадян України та весь демократичний світ. Віктор Янукович та його команда, раптово загальмували процес демократизації та намагались завернути історію. Відсіч тому дав відгук світового товариства, а в найбільшій мірі протистояв цьому Помаранчевий майдан. В результаті відбулися перевибори президента в грудні 2004, які немов би стримали кримінальну банду Януковича.

В результаті виправили лихо, але не покарали злочинців. Головного злочинця реабілітували і серед власних незрозумілих особистих пристрастей та досі незрозумілого лозунгу ˮпроти всіхˮ, дозволили йому переобрати владу. Президентські вибори 2010, відбулися вже з фальсифікаціями, зловживаннями, тощо. Прийшовши до влади Віктор Янукович, так маневрував для закріплення влади, що місцеві вибори 2011 року, відбулися при повному осуді міжнародного демократичного суспільства.

Народ України, живе сьогодні у підневільному  недемократичному суспільстві та в економічному банкрутстві. Сьогодні Україна подібна більше до країн СНД, чим до західних демократій. В цій атмосфері готуються жовтневі парламентські вибори. Вибори, які з певністю будуть вирішальними для долі українського народу і його незалежності. Тому світове українство не може залишитись пасивним спостерігачем, коли існує економічна і політична загроза нації.

Лист перший

Розвиток подій в Україні за останній рік  викликає тривогу у всіх людей доброї волі. Олігархічна антиукраїнська влада  вже неприховано користується тактикою радянської системи, нехтує  Конституцією, зневажає  свободою народу, переслідує українських патріотів та страхом змушує людей  до послуху і покори.  По різному розправляється з опозиційними  лідерами:  одних ув’язнюють,інших - нейтралізовують підкупом. А решта , на жаль, є безініціативними, які не спроможні об’єднатись, щоб творити будь-який опір свавільній  та агресивній владі.  І виходить що нині на загал український народ залишається без дієвих провідників. Зрозуміло, що така ситуація влаштовує можновладців, які добре розуміють що без справжніх політиків–опозиціонерів  народ не становить для них загрозу.

І найважливіше завдання , котре ставить перед собою у цьому контексті  ця, з дозволу сказати влада. Вона у всякий спосіб прагне перемогти на виборах до Верховної Ради України восени цього року. Чому ці вибори будуть так важливі для неї? Бо це,  коли б не  останній, шанс людей доброї волі повернути Україну на шлях справді цивілізованого розвитку, шлях побудови справді демократичної та соціальної держави. Держави, у якій будуть шанувати права усіх й кожного окремо, де  свобода і законність будуть не порожнім звуком. Очевидно, що така держава теперішнім можновладцям не потрібна, адже тоді вони не зможуть красти, порушувати закони  і нехтувати нашими правами.

 Є гарне латинське  прислів’я: “Голос народу, то голос Божий”. Ми є свідками, як народ вирішує свою долю на Середньому Сході. Ми пережили мирну Помаранчеву революцію і маємо уже досвід, що  тільки об’єднаний народ в  одну силу, являється виразником власної  долі і незалежності. Доріг до об’єднання є багато і вони бувають нелегкими, але перед  силою людської волі нічого не встоїть. Тому треба не тільки слухати, а треба чути. Треба не тільки дивитися, але треба  бачити, думати та діяти.

Передавайте цього листа рідним і друзям.

Лист другий

Чому  слід думати про вибори

Минулого року Верховна Рада внесла зміни до закону про вибори, котрий у певній мірі став компромісом поміж теперішньою владою і опозицією . Хоча, в загальному, він більше спрямований на утримання влади донецькими. Чому? Найперше прохідний бар’єр до українського парламенту  підвищено з 3-х до 5 відсотків, що  унеможливлює потрапляння у Верховну Раду багатьом партіям. А сукупно - це мільйони виборців по всій країні, котрі б віддали їм свої голоси. З огляду на те що графу «Проти всіх» так само вилучено з майбутніх бюлетенів, то Партія влади, шляхом фальсифікацій, також  сподівається на ці голоси.

Друге. Половину кандидатів до Верховної  Ради , обиратимуть за партійними списками,  а інших 225 депутатів - за мажоритарною системою.  Одначе, таким кандидатам в народні обранці буде дуже важко. Бо за мажоритаркою  будуть прагнути пропхатися до Верховної Радине не тільки олігархи, але і партії будуть висувати своїх людей, щоб одержати більше голосів у  парламенті .

Особливо буде важко для електорату розрізнити і перевірити кандидата, чи він патріотичних переконань, чи проплачений на чиюсь користь. Також, згідно із законом, передвиборну акцію можна починати  за три місяці до виборів, проте провладна партія готова до виборів хоч б завтра, коли  обезголовлена і необ’єднана  опозиція, не має ще навіть узгоджених планів. За таких обставин, якщо ми справді хочемо покращення життя не лише для зверхників партії влади, а й для себе та своїх дітей і онуків, то мусимо бути відповідальними і виваженими.           

Найперше, треба докладно вивчити  закон про вибори. По-друге, навчитися, розпізнавати патріотичних кандидатів. По-третє, щоб поліпшити свою долю, обов’язково всім треба взяти участь у виборчому процесі. У цьому важливому  виборчому часі, совість не повинна дозволити нікому продати свій голос, ані змарнувати  його,  бо він є його наймогутнішою силою у боротьбі за власне існування, за волю та незалежність.

Так вже складалося історично що наш народ у своїй борні за волю та добробут ніколи не отримував від інших допомоги. І нині все залежить головним чином лише від нас. І, дякувати Богу, що  ще  є  шанс мати замість зброї виборчий бюлетень. Нехай цю просту істину осягне кожен.       

Просимо передати цього листа своїм рідним і приятелям.

Лист третій

Немає зла, щоб не вийшло на добре

У  цих  словах  народний досвід та мудрість. Особливо наочно цю сентенцію можна зрозуміти на прикладі політичного життя та державотворення різних етносів. Коли знущання і тиск корумпованої, деспотичної влади досягне у народі точки кипіння, тоді вже ніхто і ніщо його  не зупинить.  Не зупинить так довго, поки не відбудеться помста і кара. Дивно, що  авторитарні режими  в Європі і Азії не роблять висновки  з трагічних  подій  у Іраку, Єгипті та Лівії. Найбагатшу людину у світі Муамара Каддафі, не врятувало його вишколене  військо,   сучасні танки і  ракети, та навіть золотий пістолет. Немов останнього покидька його  дістали з підземної  труби-схованки розлюченні бійці спротиву тиранічному режиму і жодні благання прощення не врятували його від справедливої смерті. Розплати за  десятиріччя  знущань і тиранії над власним народом.

Нинішня українська влада здається вимірює рівень терпіння власного народу. Хоч, водночас, не гребує різноманітними мерзотними методами залякування та ошуканства . Однак, навряд чи знайдеться, бодай, один тверезомислячий політик у світі, котрий би не застеріг від подібного будь-яку розгнуздану владу. Час розплати рано чи пізно не минущий. Історичний досвід у цьому випадку невблаганний . Наш народ вдосталь мав у своїй долі потрясінь . І ми аж ніяк не хочемо накликати  знову біду на наші міста й села. Однак, за свої права слід боротися. І сучасна історія дає нам шанс зробити це мирним, цивілізованим шляхом. Це шлях котрим йдуть всі сучасні народи світу - чесні і відповідальні вибори у представницькі органи влади.

Восени цього року українці знову мають піти до виборчих дільниць. Діюча влада аж ніяк не зацікавлена в тому, аби кожен з нас зробив виважений і чесний вибір. Бо такий вибір не залишить жодних шансів для донецької  “братви”. Однак, і у нас не має іншого виходу. Лише активна громадянська позиція, одностайність, і, можна сказати, рішучість біля виборчих урн дає, нам шанс на кращу долю. Не забуваймо про це! Не залишайтеся байдужими до тих, хто відмовляється йти голосувати, хто вважає що ці вибори нічого не змінять в країні. Якщо нас буде багато правду і народну волю не можливо буде приховати. Голосуй за кращу долю свою, своїх близьких і рідних. За кращу долю України!

Прочитайте і передайте іншим.

Електронна адреса комітету roduucca@gmail.com