Героїв Крут вшанували по усій Львівській області

30.01.2015

29 січня українці вшанували 97-ому річницю героїчної битви під Крутами. Ця битва набула особливого значення у свідомості багатьох завдяки героїзму та жертовності, яку проявили молоді українські Герої у нерівному бою з більшовицькою армією поблизу залізничної станції Крути. Волонтерська мережа «Вільні люди», львівський та районні осередки Молодіжного Націоналістичного Конгресу також долучилися до вшанування героїв.

Управління молоді та спорту спільно з музеєм «Тюрма на Лонцького» організували вечір у Львові, присвячений цій події. Усі присутні мали змогу прослухати лекцію наукової співробітниці Центру досліджень визвольного руху Олесі Ісаюк «Крути: недоусвідомлена перемога» та переглянути документальний фільм «Боги призначили інакше».

«У лекції були дуже цікаво проведені паралелі, Героїв Крут назвали «першими кіборгами». І це дійсно актуально, адже пройшло майже сто років, а українці знову виборюють собі майбутнє. Отже, пам’ятаймо тих, хто за Батьківщину віддав найдорожче, що є у людини – своє життя», - закликає після закінчення вечора член МНК Микола Тинський.

Після проведеного вечора в музеї «Тюрма на Лонцького», львівські МНКівці взяли участь у смолоскипній ході від площі Ринок до пам'ятника Степану Бандері.

Місцева молодь села Куровичі спільно з львівськими МНКівцями запросили всіх охочих на перегляд документального фільму «Крути. Молода кров». На вечір вшанування Героїв Крут зібралося близько 50 людей, серед яких - багато молоді. Спочатку школярі виступали перед глядачами з віршами та патріотичними піснями. Після перегляду фільму всі мали можливість подискутувати та обговорити його.

Місто Стрий запалало вогнями. Місцевий осередок МНК спільно з волонтерами «Вільних людей» провели тут смолоскипну ходу. Близько сотні людей прийшли до пам'ятника Трьом Будителям, щоб взяти у ній участь, таким чином вшанувавши пам'ять битви під Крутами.

«Мої батьки з дитинства виховували в мені любов до України та шану до її героїв. Тому у такий важливий день не можу просто сидіти вдома. Дуже задоволений смолоскипною ходою, адже подібні заходи в нас є рідкістю», - ділиться враженнями учасник акції ходи Дмитро.

За смолоскипи організатори збирали символічні внески, які будуть використані на потреби добровольчого батальйону ОУН.

Сокальський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу спільно з волонтерами мережі «Вільні люди» вшанували річницю бою під Крутами й у Сокалі, де провели акцію «Бій під Крутами в наших серцях». Місцеві активісти розмальовували усіх бажаючих у національну символіку. До акції долучилося понад 60 людей. Було зібрано 550 гривень. Усі зібрані кошти будуть використані на потреби батальйону ОУН.