Фотовиставку «УПА-армія нескорених» у Тернопоплі

15.10.2018

11 жовтня, в серці Тернополя, відбувся міні-фестиваль "Покрова".

Дійство було приурочене до дня Покрови – християнського свята, дня козацтва та Української Повстанської Армії.

У програмі заходу були: 
польова кухня,смуга перешкод, тир, показові виступи, реконструкції середньовічних боїв, фотовиставка про УПА, концерт акустичної музики.

Тернопільський обласний осередок МНК долучився до події, представивши виставку «УПА-армія нескорених» для тернополян, що нагадала, як важливо пам’ятати історію та шанувати наших героїв, які боролися за незалежність.
Ми не тільки мали змогу згадати історію, але й розповісти людям про нашу організацію, ідею та цінності. Чимало людей цікавились діяльністю організації.

Сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.

1942 року в цей день було офіційно утворено Українську Повстанську Армію, яка теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Матері Богородиці. Українська Повстанська Армія боролася за самостійну Україну, воювала проти польської Армії Крайової, гітлерівської Німеччини і Радянського Союзу. Таким чином, Покрова святкується в нас не тільки як народно-релігійне, а й національне свято.