Фашизм і Сумщина

14.05.2013

Дивно, 9 травня вже минуло, а "антифашистська" істерія тільки набирає обертів.  З запізненням на чотири дні, але все ж бадьоро і пафосно сайт регіонів відрапортував на своїй сторінці про проведення в Охтирці "факельної ходи" напередодні 9-го травня. До цього комуністи і "вьєртікаль" залюбки "кльєйміла позором і другім і ньє харошимі словамі" правих, за проведення ними акцій в форматі смолоскипної ходи, з аргументами типу "только фашисти так ходілі", "а потом будьєтьє кнігі жечь і людьє йубівать"? Але ж такі самі акції робили і комсомольці на річницю жовтневого путчу та 9 травня, яка коротка пам’ять та вибіркова правда!

Тепер Сумщина, а конкретніше Охтирщина та Ямпільщина проводять це дійство, і цікаво виходить, в минулому році обзивали фашистами учасників ходи на Покрову, тепер ходять самі, що ж за лицемірство? Можливо розгадка міститься в назві самої акції, а вірніше в відмінності назви одного й того ж формату. Націоналісти проводять смолоскипну ходу, а "вьєртікаль" -  факельну, тобто якщо зіронізувати то писати її треба так: "Fuckельна", хоча можливо глибокої задумки в цьому немає, і то всього лиш безграмотність "креативщиків", а потім і «професійних» регіональних журналістів, чим , до речі, рясніють їхні сторінки.

Цікаво, чому влада так різко та завзято почала розгортати боротьбу з міфологізованим фашизмом? Слабувато віриться в якісь чисті і щирі зусилля від цинічного кодла "покращувачів". Ми ж не наївні, якщо пнуться, значіть їм щось від цього треба, або навпаки щось настільки заважає, що треба цьому протидіяти. Наразі партія влади веде себе так, ніби прийшла навічно. З одного боку їхня напористість, наглість, організованість, та абсолютна неспроможність, латентність ліберал-демократів дійсно дає підстави так думати, але з іншого, набираючий оберти націоналістичний рух виглядає дуже і дуже небезпечним для їхньої гегемонії. Велика концентрація порядних, принципових, рішучих політологічно та ідеологічно підкованих людей ще жодному режиму на користь не пішла.

Треба щось з цим робити. Залякати народ, що ще не очистив очі від совкових міфів, оббрехати, ототожнити з чимось найогиднішим, з тим, що вже міцно сидить в свідомості, (а по великому рахунку в підсвідомості)  більшості населення. Таким, безумовно, є термін і символ фашизму.

А хто ж зараз в Сумах є уособленням "фашизму", і в чому він проявляється? Звичайно ж Медуниця, який поламав схему крадіжки 74 мільйонів гривень з бюджету, Мірошніченко, який бореться з символами тоталітарного минулого, а далі всі по списку: кому "покращення" не подобається, хто чимось незадоволений, хто задає незручні питання, хто не погоджується що "папьєрьєднікі"  суцільно падлюки, хто "скігліть", сміється з "кровосісь" і так далі. Тобто фактично всі ми з вами. А ще, як же забути «німецькі хрести», трирічної давності, які малювала на будинках школота, що зараз-таки порозумнішала? В цілому мені це нагадує боротьбу з вітряками, хоча причина такої їхньої суматори цілком зрозуміла і реальна – все більше стає тих, хто колись може прийти і спитати за скоєне.

Маленький екскурс в історію. До радяно-німецької війни, радянська преса формувала абсолютно позитивний і навіть братній образ "соціалістичної Німеччини", опускаючи при цьому приставку "націонал", всі газети рясніли цими публікаціями, "вожді" поздоровляли одне одного з ювілеями і військовими успіхами, численні делегації спеціалістів, в т. ч. військових їздили за програмами співпраці, а натомість фашистськими називались ті країни, з якими СРСР готував війну і здійснював інтервенцію, так в Польщу пішли боротись з "агресивним польським фашизмом", в Фінляндію для "допомого фінському пролетаріату в боротьбі з агресивним фінським фашизмом", Прибалтику окупували теж під видом боротьби з фашизмом, тоді як Німеччина в їх уяві була "соціалістично, білою і пухнастою", аж до 22 червня 1941 року. За цей час кожен громадянин СРСР знав, що фашизм це погано, тому з початком радяно-німецької війни найпростіше в пропагандивному плані було повісити на колишнього союзника ярлик «фашиста». З того часу так і повелось – не подобається хтось – ось тобі ярлик фашиста і статус "поза законом".

То чим в найближчий час будуть зайняті сумські "антифашисти"? Проведуть марш. Як людей збирають? Приходить СМС: "Добрый день всемруководителямобщ. организаций! 15.05 (среда) в 13-00 возлемемориалаСлавы - памятникаАлешисостоитсяАнтифашистский Марш. Приглашаем Вас принятьучастие в этоммероприятиивместе с членами организаций. С ув. председательобществ. совета В.А. Демура". А ще є інформація з першоджерела, що збираються зганяти школярів, ну мабуть і студентів, як це вже було неодноразово. Можливо сьогодні заклеють місто закликами. А тепер питання: це хіба не фашизм, зганяти дітей під полуденне сонце?


P.S. "антифа" - в своїй основі рух проти ксенофобії та дискримінації: расової, національної, сексуальної. Рівень освіченості і культури їхнього загалу досить низький, а концентрація сексуальних збоченців безпрецедентно висока.