До дня народження провідника ОУН у Полтаві провели марш

19.06.2014

14 червня в Полтаві відбувся марш з нагоди 123-ї річниці від народження провідника ОУН Євгена Коновальця. Захід ініціювали націоналістичні організації МНК та Студентська Свобода.


Активісти почали збиратися біля переходу «Злато місто», що знаходиться в центрі міста Полтава. Розгорнувши червоно-чорний прапор, полтавці рушили центральною вулицею міста. Під час маршу учасники скандували гасла: «Слава Україні! — Героям слава!», «Слава нації! — Смерть ворогам!», «Євгену Коновальцю — слава!», «Слава Небесній сотні!», «Військовослужбовцям, що боронять нашу країну на сході — слава, слава, слава!». Біля пам’ятника загиблим українським козакам відбулося віче, на якому один із організаторів заходу наголосив на значенні постаті Коновальця для України.

«Постать героя України Євгена Коновальця і те, чим він займався все своє життя — це безупинна боротьба за незалежність України. Ці речі є надактуальними, адже як і 100 років тому над нашою державою нависла загроза. Це загроза бути окупованою московськими «асвабадітєлямі». І тогочасні загони Січових Стрільців боролися з російськими військовиками, як це зараз роблять наші побратими на сході України. Рівняючись на події 1917-1921 років, згадуючи українських героїв, маємо докласти усіх зусиль, щоби не повторити помилок і завершити протистояння на Донбасі перемогою українського народу. Плекаймо національну силу і жоден ворог не ступить на нашу землю!»,  — звернувся до учасників ходи націоналіст на ім"я Владисав.

Далі присутні пошанували хвилиною мовчання усіх загиблих за волю української держави, зокрема й військових Небесної гвардії, які полягли під час АТО на Сході.

Завершилася акція покладанням квітів до пам’ятника загиблим українським козакам і виконанням Державного гімну України.

На заході були поширині нові примірники газети «Терен», яка видаєтсья вже протягом 10 років Молодіжним Націоналістичним Конгресом.