До Дня Гідності і Свободи в Сумах переглняули фільм про студентську революцію ''на траві''

22.11.2016

21 листопада до Дня Гідності та Свободи Молодіжний Національстичний Конгрес у Сумах ініціював перегляд фільму «Громада може». Близко пів сотні сумчан прийшли згадати події, які відбулися більше 12 років тому. 

“Фільм про одну зі значущих революцій в нашому місті - Студентську революцію на траві 2004 року. Про те, як ризикуючи втратити навчання і роботу, студенти насмілилися сказати публічне “ні” насильницькому об’єднанню трьох сумських вишів: Сумського державного, Сумського педагогічного та Сумського аграрного університетів – “НІ СНУ””, - говорить Катерина Михальова.

На перегляді були присутні учасники революції, які з захватом розповідали про свої найстрашніші моменти: як відмовляли, намагались залякувати, підкуповувати.

“З сімнадцяти тисяч студентів в місті Суми через наметове містечко за весь час страйків пройшло десь сімсот чоловік, тобто це менше 5% від їх загальної кількості. Але ці 5% змогли вибороти свої права, хоча проти них діяла міліція, влада, спецпідрозділи. Так буває завжди, активна меншість веде за собою пасивну більшість”, - розповідає Віктор Бобиренко, експерт з гуманітарної та молодіжної політики, екс-начальник управління у справах молоді та спорту Сумської ОДА

“Після революції на траві стільки людей тепер вибились у структури, які дозволяють боротись за позитивні зміни у країні. Багато з них зараз і в АТО. Після таких подій формується цілий прошарок суспільства, який хоче впливати на процеси у місті та державі в цілому, хоче іти шляхом демократичних змін . Фактична кожна революція навчає певну групу людей діяти. Для когось це була революція на граніті та акція "Україна без Кучми", для нас - студентська революція на траві. Я сподіваюсь, що з нашого прикладу хтось також стане на правильний шлях”, - говорить Володимир Чепік, депутат міської ради.