Для вцілілих після кінця світу – вареники!

22.12.2012

Не дивлячись на погоду, сьогодні у Сумах був фуршет під відкритим небом. 22 грудня на вул. Соборній відбувся фестиваль вареників. Ініціатором заходу виступила  ВО "Свобода". А Сумський осередок Молодіжного націоналістичного конгресу активно долучився до організації дійства.

Сто кілограмів вареників з капустою і картоплею, а на додачу – відро сметани посеред міста у п’ятнадцятиградусний мороз став справжнім маленьким зимовим екстримом за сумським рецептом. Свято української кухні мало на меті поширення та утвердження українських традицій. Були там і співи з танцями від товариства «Просвіта ім. Т. Шевченка» під акордеон, й ігри з конкурсами для молодших та зовсім маленьких. Але «родзинкою» святкової програми, безсумнівно, були вареники. Страва, приготована на відкритому вогні та у великому 50-літровому казані, захопила всіх присутніх. Ледь не кожен чекав на додайку, якої завжди вистачало: кілограм за кілограмом кипіли вареники у великому казані. Головним кухарем був Олександр Бойко, голова Сумського МНК.

Учасники заходу радо ділились своїми враженнями. Щаслива посмішка не сходила з обличчя школяра Григорія Майорова, коли він розповідав про побачене на фестивалі.

"Вареники були просто незрівнянними, особливо після рухливих конкурсів, танців та співу. Дуже гарний формат заходу! Хочу ще!", - на шляху до столу кричав він.

Навіть морозиво, яке роздавали організатори, розійшлось у таку холодну погоду як гарячі пиріжки. А все тому, що кожен, ідучи на свято, взяв із собою теплу посмішку і позитивний настрій, якими охоче ділився з перехожими.

"Гарячі вареники зі сметаною, традиційні співи і танці з хороводами, колядки…що ще треба чудового зимового ранку? Все це зігрівало серце, а багаття попіклувалось про теплоту рук і ніг", - розповідає ще один учасник фестивалю, Андрій Рубан.

Заходи такого формату не просто поширюють українські традиції, а й відволікають від сірої буденності, змушують забути про негаразди та проблеми. Свято серед зими? Чому б і ні! Ось така смакота по-сумськи!