День Соборності. Огляд заходів МНК

22.01.2017

День Соборності - не лише важлива історична дата, об’єднавчий чинник та втілення слів Миколи Міхновського “Українська Самостійна Соборна Держава, від гір Карпатських аж по Кавказ”. Щороку цей день наповнюється новим змістом та символічністю, стає для українців ще значимішим. І щороку українці доводять собі і світові: наша єдність - це не міф. Це - наше прагнення, на яке спрямовані дії, хоч на фронті, хоч в тилу.

Сьогодні у Києві з ініціативи “Вільних Людей” відбувся національний круглий стіл “Єдність заради перемоги” за участі експертів громадсько-політичного руху. Підсумком стало напрацювання звернення до політичних лідерів з пропозицією розпочати внутрішній політичний діалог та припинення чвар. Деталі - тут.

Окрім того, київські МНКівці стали співорганізаторами акції “Ланцюг Єдності”, що проходить вже десять років.

“Людей було стільки, що вистачило на цілий міст. Наша група відповідала за збір людей на станції метро: ми уособлювали ЗУНР. На мосту символічно відбулась "Злука" Східного і Західного берегу. Попереду йшли одягнені в костюми тих часів хлопці, супроводжуючи дійство ударами в литаври. Після "злуки" усі співали Гімн України та хвилиною мовчання вшанували борців, які віддали своє життя за Соборність України. Далі рушили всі на лівий берег, де всіх учасників чекав гарячий козацький чай. А дорогою додому ми продовжували роздавати інформативну літературу про цей день", - говорить Іван Брацюнь, МНКівець.

У Сумах День Соборності традиційно відзначили на центральній вулиці міста. На захід зібралося близько сотні людей, серед яких було багато представників молоді. Викладали контури України свічками, обмінювались думками щодо того, що вкладається в поняття "соборність".


"Кожен з нас повинен замислитись: що саме він повинен зробити для становлення нашої держави цілісною та процвітаючою", - вважає Валерій П'ятаченко, МНКівець.

Львів відзначав цей день ще 21 січня під час “Бардівського вечора”, де протягом чотирьох годин учасники співали патріотичні пісні. Наступного дня львівські МНКівці долучились до створення “живого ланцюга” на одному з мостів у Львові.