Декомунізція, деокупація та деколонізація: на Форумі говорили про шляхи звільнення України

21.05.2016

20 травня представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу та мережі «Вільні Люди» взяли участь у Форумі українських справ «Від декомунізації до деокупації», що відбувся у Києво-Могилянській Академії. Запрошені на захід експерти – громадські активісти, народні депутати, журналісти, історики – аналізували існуючий стан речей та пропонували можливі варіанти дій та заходів, що пришвидшать звільнення України.

Серед експертів - Сергій Квіт, Міністр освіти і науки України 2014-2016 рр., Володимир В’ятрович, голова Українського інститут національної пам’яті, журналісти Віталій Портніков та Юрій Макаров, народні депутати України Андрій Левус, Сергій Висоцький, Ігор Артюшенко.

У ході Форуму, відбулося три дискусійні панелі: «Рік декомунізації: що далі?», «Деокупація: політика, економіка, культура», «Деколонізація: аспекти і напрямки». Представники «Вільних Людей» виступили у панелі, присвяченій деокупації.

Народний депутат України, засновник та співкоординатор мережі «Вільні Люди» Андрій Левус презентував пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на звільнення українського тилу від впливів Кремля. Серед них: позбавлення ліцензій ЗМІ, які ретранслюють постулати російської пропаганди, позбавлення державних нагород осіб, які співпрацюють з державою-агресором, контроль на законодавчому рівні релігійних організацій, керівний орган який знаходиться за кордоном, візовий режим з РФ, заборона російським гастролерам вільно їздити в Україну, без письмової заяви про засудження політики Кремля, введення квоти в радіоефірі на іноземний продукт, заборона резидентам країни-агресора володіти українськими природніми монополіями, тощо.

Про досвід Харкова в очищенні від п'ятої колони, сепаратистів та прихильників Росії розповів учасник дискусійної панелі Сергій Кузан, співкоординатор мережі «Вільні Люди». «Росія скрізь намагається поширити свої впливи, ми ж активно боремося з цим. Ми не можемо оминути жодну сферу людського чи державного життя, адже системна робота в тилу не менш важлива за військові дії на передовій», - пояснив він.

Організаторами Форуму виступили Центр національного відродження, громадська мережа «Вільні люди», ГПО «Українська справа», Науково-дослідний інститут українознавства, недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень», за сприяння Українського Інституту національної пам’яті.