Декомунізація в дії: пришвидшуємо процес

18.05.2016

Прийняття декомунізаційних законів – безперечно важливий крок на шляху до очищення держави від «совкової» символіки. Але не єдиний. Тепер справа за більшим – за виконанням. Цілковито покладатися на відповідальних не можна, адже завжди знайдуться тисячі відмовок та причин не перейменовувати, не демонтувати чи просто лишати як є.

МНКівець та студент Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Богдан Самойленко вирішив не чекати, поки адміністрація його вишу демонтує герб СРСР та Указ президії ВР СРСР про нагородження інституту «орденом трудового червоного прапора».

«Мені було неприємно, що мій навчальний заклад вітав всіх радянською символікою. Вона висіла на стіні між першим і другим поверхом Центрального корпусу, тобто на видному місці», - говорить Богдан Самойленко.

22 лютого хлопець приніс до ректорату звернення з проханням виконати декомунізаційні закони. 23 березня отримав відповідь, в якій адміністрація університету пообіцяла демонтувати герб, але наголосила на «технічних складнощах».

«Факт того, що адміністрація відреагувала на моє звернення та виконала свій обов’язок – прибрала зі стіни радянську символіку, мене дуже тішить. Зважаючи на позитивний досвід, закликаю кожного брати ініціативу в свої руки та пришвидшувати декомунізацій ні процеси», - говорить Богдан.