Чому необхідно скасувати вихідні 1, 2 та 9 травня

31.05.2016

Днями депутати з міжфракційного антиокупаційного об’єднання “Наступ” зареєстрували законопроект №4722, в якому пропонують скасувати вихідні 1, 2 та 9 травня. Чому це необхідно?

По-перше, у пояснювальній записці до законопроекту йдеться про надмірну кількість вихідних: у травні їх аж 13. Автори законопроекту доводять, що це болісно вдаряє по економіці держави. Особливо ж - у час війни, коли Україна переживає економічні складнощі. Зокрема, нераціональній кількості вихідних сприяє положення чинного законодавства про автоматичне перенесення вихідного на наступний після святкового або неробочого день, якщо останній збігається з вихідним. Саме тому одна з пропозицій - виключити статтю 67 з Кодексу законів про працю України, що регулює таке перенесення.

По-друге, скасування “святкових” 1, 2 та 9 травня - це необхідна умова успішної декомунізації. Так, депутати вимагають виключити термін “День Перемоги” з Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років”.

У законопроекті також йдеться, що позитивний зміст зазначених свят був спаплюжений через проросійську пропаганду. Зокрема, у свідомості більшості українців День міжнародної солідарності трудящих пов'язаний не стільки із захистом трудових прав, скільки зі спадщиною СРСР. Крім того, цей день використовується певними політичними силами для дискредитації української державності, проведення проросійських акцій, прославляння комуністичного радянського режиму (що, зокрема, суперечить політиці декомунізації).

Український інститут національної пам’яті також підтримує ініціативу депутатів. На думку Володимира В’ятровича, голови Інституту, перетворення 9 травня у робочий день ніяким чином не вплине на кількість уваги до учасників Другої світової війни, а отже лишиться святковим для ветеранів.

По-третє, скасування вихідних сприятиме забезпеченню національної безпеки України. Щороку 9 травня, замість увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, символізує намагання антиукраїнських сил дестабілізувати ситуацію всередині держави, розпалити суспільну ненависть. День перемоги використовується державою-агресором і перетворюється на день суспільного протистояння, а отже - не лише не вшановує пам'ять героїв, але і паплюжить її. Більше того, використання під час даного свята певними силами символіки, яка асоціюється з агресією Російської Федерації і тероризмом, перетворює все свято у фарс: пам'ять про страшну війну та шана до ветеранів підміняються пропагандою нової війни.

“9 травня ми всі стали свідками чергової дестабілізації. Путінська агентура почала використовувати цю дату в якості точки концентрації своїх деструктивних зусиль. Псевдоветерани картинно славлять Сталіна, плакальниці “ДНР-ЛНР”, слова про “хунту” і “Нюрнберг над Києвом” від Вітренко та іншої агентури, підняті на збір масовки мережі Медведчука і Новинського, прокльони у бік України від псевдорелігійних діячів”, - наводить в якості прикладу цьогорічне “святкування” Сергій Висоцький, народний депутат, активіст мережі “Вільні Люди”.

Окрім зазначеного, у низці країн, де вшановують ці дні, вони залишаються робочими.

Нагадаємо, що нині в Україні на початку травня офіційно є вихідними днями 1 і 2 травня – відразу два дні на День міжнародної солідарності трудящих – і 9 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.