Чому не відбулась "Легенда УПА" на Тернопільщині

28.05.2013

10 ювілейна обласна гра для молоді "Легенда УПА" не відбулася цьогоріч на Тернопільщині через відсутність підтримки з боку Управління освіти та науки ТОДА. Захід щороку проводився в рамках програми національно-патріотичного виховання молоді, залучав близько двох сотень школярів зі всієї області та був альтернативою грі "Зарніца", пропаговану антиукраїнським міністром освіти Д.Табачником. Один із організаторів – Тернопільський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу розцінює це як нищення національно-патріотичного виховання в області. У звязку з цим представники молодіжних організацій області підписали звернення до голови Тернопільської ОДА та голів РДА з проханням сприяти проведенню "Легенди УПА" восени 2013 року.

У квітні 2013 на лист ТОО МНК щодо погодження терміну проведення гри "Легенда УПА" начальник управління освіти і науки ТОДП Запорожан І.Г. рекомендував запланувати термін проведення заходу у жовтні 2013 року. Погодитись із цим Молодіжний Націоналістичний Конгрес не зміг, оскільки негативний досвід перенесення гри на осінь уже був у 2009 році, коли "Легенда УПА" взагалі не відбулася. Спочатку захід рекомендували перенести на осінь, а потім відмовили у його проведенні через перевантаженість заходами, присвяченими Покрові, та через погані погодні умови.

На засіданні постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму та курортно-рекреаційної діяльності було прийняте рішення про те, щоб провести гру "Легенда УПА" 18-19 травня 2013 р. Це рішення підписав перший заступник голови Тернопільської облради С. Тарашевський. Згідно з рішенням до управління освіти і науки ТОДА була надіслана рекомендація провести "Легенду УПА" 18-19 травня.

Після цього, управління освіти і науки так і не підписало наказ про проведення гри. Проте начальникам відділів освіти райдержадміністрації прийшов лист від управління освіти і науки ТОДА, в якому воно рекомендує всяко сприяти у підготовці та проведенні гри "Легенда УПА" 18-19 травня. Все було б гаразд, якби не одна важлива деталь: лист районні відділи отримали 15 травня – за 2 дні до початку "Легенди УПА", коли будь-яка підготовка команд-учасників до такого заходу неможлива. До того ж він був датованим 15 квітня, а в самому листі йшлося, що рекомендують готуватися до заходу відповідно до "листа голови ТОО МНК Ковалика І.І. до заступника голови ТОДА Гоча П.В. від 18.04.13".

Виникає запитання, як управління 15 квітня могло рекомендувати щось відповідно до листа 18 квітня, а надійшла ця рекомендація аж 15 травня. Напрошується висновок, що або працівники управління освіти і науки проявили непрофесійність і помилились у даті вихідного листа, або ж це зумисна спроба провалити захід, знявши при цьому відповідальність із себе – мовляв, лист був надісланий ще за місяць до заходу і свій обов’язок вони виконали.

"Аналізуючи ситуацію, тернопільський осередок МНК розцінює діяльність управління освіти і науки ТОДА як таку, що нищить національно-патріотичне виховання в області. На нашу думку, таким чином воно на місцевому рівні чітко слідує у своїй діяльності антиукраїнській політиці, яку веде Д. Табачник, - говорить голова ТОО МНК Іван Ковалик, - Нашим завданням залишається врешті провести "Легенду УПА" восени. Саме тому ми звертаємось до голів молодіжних організацій та до представників ЗМІ, аби ця ситуація залишалась під контролем громадськості, і осінню ніщо не завадило провести даний захід".

"Легенда УПА" – патріотичний захід, що ставить собі за мету моральну, фізичну та розумову підготовку молоді. Ця гра є змаганням між командами – представниками районів Тернопільської області. Змагання включають такі етапи, як туристична смуга перешкод, турнір з пейнтболу, брейн-ринг з історії України, творче представлення на вечірній ватрі, тематичні мистецькі вироби. Захід відбувається на Теребовлянщині.

Обласна гра для молоді "Легенда УПА" 2013 – ювілейна, проводиться уже вдесяте. Цьогоріч вона присвячена пам’яті її засновника – громадсько-політичного діяча Івана Гавдиди, з дня загибелі якого у серпні 2013-ого виповнюється 10 років.