Чи зможуть українці вибороти свою націю, як ірландці?

01.12.2011
30 листопада в Полтаві було презентовано книгу  про героїчну боротьбу ірландського народу – “Нація, яка не капітулює“. 
У презентації взяли участь упорядник та ідейний натхненник книги Ярослав Іляш, Голова МНК Сергій Кузан, відповідальний за випуск, член Центрального Проводу МНК Іван Кішка, член правління ГО “Українська справа” Євген Хайлов та Голова Полтавського обласного осередку МНК Дмитро Жмайло.
“Ми лише вчора забрали книгу з друкарні, і саме з вашого міста починаємо серію презентацій. Нас запевнили, що в Полтаві з нетерпінням чекають на цю книгу і нам приємно констатувати, що це дійсно так”, - зазначив Сергій Кузан. 
Не зважаючи на істерію деяких представників місцевих ЗМІ  перешкодити презентації не вдалося.
Як відомо, інтернет-видання “Полтавщина” поширило інформацію про те, що дана книга про Ірландську Республіканську Армію, яку вони до того ж вважають терористичною організацією.
“Для нас, українців, ця тема є гіперактуальна. Нам не тільки колишні окупанти вказують хто є нашими національними героями, а й сама влада зрікається історії своєї країни. Чи може наша нація стати гідним і шанованим народом, як це зробили ірландці? ”, - говорить упорядник книги Ярослав Іляш.
“Цей народ виборов перемогу в свого споконвічного, сильного і потужного ворога -  Великої Британії. В історії ірландців повно прикладів, коли їх доля складалася “не завдяки обставинам, а всупереч усьому”…  Нам є чому в них повчитися”, - додав Іляш. 
Книга видана коштом Молодіжного Націоналістичного Конгресу (МНК) і висвітлює героїчну боротьбі Ірландського народу за свою незалежність від британських поневолювачів.