Боснія та Герцеговина протестує проти влади. Поліція - з народом

08.02.2014

Внаслідок вуличних сутичок у Боснії та Герцеговині  постраждали понад дві сотні людей.

Протести ширяться найбільшими містами країни, за підрахунками ЗМІ участь у них беруть десятки тисяч людей, пише Українська правда.

Найбільше поранених у столиці країни – Сараєво. За даними ЗМІ, постраждали 121 активіст, з них 20 - цивільні, решта – поліція. За даними інших ЗМІ, кількість постраждалих поліцейських становить 144 особи.

У місті Тузла, звідки почалися протести, по медичну допомогу звернулись 102 представника поліції і 28 цивільних.

У місті Мостарі з 38 затриманих поліцією лише 5 залишили в поліції, решту - відпустили. Схожа ситуація з затриманими і у інших містах.

У багатьох містах мітингувальники палили багато машин, у т.ч. поліцейських, та офіси деяких партій. Окрім того було підпалено будівлю адміністрації президента у Сараєво.

Поліція застосовувала проти мітингарів гумові кулі та сльозогінний газ, однак деінде переходить на бік народу.

Населення висловлює роздратування через інертність влади та неспроможність покращити економічну ситуацію в країні.

Акції протесту почалися у  Тузлі - на початку тижня через закриття та продажу місцевих фабрик, на яких працює більшість місцевих жителів, безробітні вийшли на мирну демонстрацію, яка згодом переросла у масові заворушення.

В інших містах люди вийшли на вулиці протестувати із солідарності з жителями Тузли, також звинувачуючи уряд через високий рівень безробіття, який вже перевищує 40%. Тепер мітингарі вимагають відставки корумпованої влади.

Джерело відео - 5 каналwwwbportalbaMikhaylo Izyumskiy