Боротьба ОУН на Сході України

10.09.2010
9 вересня 2010 року о 18.00 в приміщенні Книгарні "Є" за підтримки Харківської організації Молодіжного націоналістичного конгресу відбулася презентація книги "Діяльність підпілля ОУН на Сході України".
Презентована збірка статей присвячена діяльності підпілля Організації Українських Націоналістів (ОУН) на теренах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Сумської та Харківської областей в період Другої світової війни, а також участі східняків у лавах Української Повстанської Армії (УПА). Явище ОУН не було суто регіональним, "галичанським", а мало загальноукраїнський характер – у цьому впевнені автори дослідження націоналістичного підпілля на Сході України. Не виключенням є і терени Харківщини, де діяла навіть типографія ОУН(б), що видавала агітаційні листівки великим накладом.
Один з авторів книги, історик В'ячеслав Труш говорить: "Тема діяльності бандерівців на Харківщині є маловивченою. Проте не через другорядність теми, а радше через її складність. І донині зберігається стереотип "які можуть бути бандерівці на Харківщині?", а Харків має прорадянський статус "першої столиці". Тим не менше роботи не початий край – серйозних досліджень цієї теми майже немає."
Презентація у Харкові не стане останньою. Далі автори презентуватимуть книгу і в інших містах України.