Більшість українських вишів підняли прохідні бали для абітурієнтів

25.03.2012
Прохідний бал для вступу у ВНЗ з профільних предметів з 120 до 140. А в деяких вузах і до 160.
“Ну скажу вам наприклад, що в Київському національному університеті імені Шевченка, в Київському національному економічному університеті, в Національному університеті Київська юридична академія імені Ярослава Мудрого, практично ніде немає в умовах, в правилах прийому конкретного університету прохідного балу нижче 160”, — каже міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.
Випробувати свої сили на пробному ЗНО прийшов ледве не кожен другий із майже 330 тисяч потенційних абітурієнтів. У першому турі учасники мали змогу скласти іспит з української мови та літератури, а також на вибір — іноземної мови, біології, фізики та всесвітньої історії. Пробне тестування проходить так само, як офіційне, єдине, що після завершення екзамену учні отримують правильні відповіді.
“В цьому році ми учасникам пробного тестування надаємо ще одну можливість визначити уже не просто кількість набраних тестових балів, а з’ясувати своє місце в рейтингу серед учасників пробного тестування. Тобто, пробуємо надати їм результати наближені до результатів основного тестування у рейтинговій шкалі”, — каже директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.
Для цього потрібно зайти на офіційний сайт регіонального центру оцінювання якості освіти, та ввести результати свого пробного тестування на персональну сторінку абітурієнта.
Наступне пробне тестування відбудеться 31 березня. Спробувати свої сили можна у математиці, історії України, хімії та географії на вибір. Цього року стати студентами виявили бажання 67% українських випускників. Це на 4% більше, ніж минулоріч.