Більше 13 000 грн. на бушлати зібрали на вулицях Тернополя дівчата в літніх сукнях

15.11.2014

15 листопада дівчата з Молодіжного Націоналістичного Конгресу долучилися до резонансної акції Самооборони Майдану Тернопільщини та волонтерської мережі «Вільні Люди». В одних літніх сукнях вони ходили холодними вулицями Тернополя, аби зібрати кошти на теплі бушлати для українських вояків. З собою дівчата мали плакатами з надписами «Холодно? А хлопцям на передовій?!!» та спеціальні скриньки для збору пожертв. 2 години 15 учасниць акції зібрали 13 791 грн. За ці кошти волонтери зможуть придбати 46 бушлатів або 21 комплект (бушлат+комбінезон).

За словами учасниць акції, на такі крайні міри вони пішли задля того, щоб нагадати мирному місту, що в країні є люди, які їх захищають незалежно від погоди, а одним із актуальних завдань тилу є забезпечення воїнів теплим одягом. Аби не нашкодити власному здоров’ю, під час акції дівчата заходили до магазинів обігріватися та про запас мали із собою куртку.

«Виявилось, що такий метод є надзвичайно дієвим, адже люди були шоковані і не могли стояти осторонь. Більшість одразу жертвувала кошти на бушлати. Найбільше жаліли нас чоловіки і хлопці, дехто навіть біг з іншого кінця вулиці, щоб кинути свої гроші у скриньки. Старші жінки і бабусі навіть сварили нас за те, що так ризикуємо здоров’ям, але при цьому саме пенсіонери кидали великі купюри», - розповідає учасниця акції, член «Молодіжного Націоналістичного Конгресу» Марія Насипана.

«Дехто сприйняв таку нашу ідею дуже негативно, аргументуючи тим, що це нерозумно і марно. Але відразу кажу, що ризикувати здоров’ям наших дорогоцінних волонтерів ми не збиралися. Акція продумана і учасники проінструктовані так, щоб ніхто не захворів. А ті сміливиці, які прийшли і мовчки зробили справу, довели, що це аж ніяк не марно. 46 бушлатів тепер поїдуть на передову, а заклопотані побутовими турботами люди ще раз згадали про наших воїнів», - пояснила ініціатор акції, координатор волонтерів Самооборони Тернопільщини Лілія Мусіхіна.

Організатори дякують волонтерам та мешканцям міста, які пожертвували свої гроші на спільну справу.