Беркуту наказали "Фас"!

24.03.2012
22 березня Акція від громадянської кампанії "Вставай!" "Готуй намети навесні" засвідчила, що правляча команда панічно боїться проявів громадянського невдоволення і готова йти на будь які дії, аби не допустити протестів.
Під час мирної акції працівники спецпідрозділу "Беркут", не особливо церемонячись, почали хапати молодих активістів і намагалися затягнути їх в автозак.
Це сталося після того, як молодь зробила спробу символічно розкласти намети на Майдані Незалежності, таким чином демонструючи готовність суспільства до масових протестів, які, очевидно, відбудуться восени. На переконання організаторів акції, після парламентських виборів має відбутися сплеск народного невдоволення, каталізатором якого послужить результат голосування, який буде сфальсифікований владою. А значить, треба готуватися до нового Майдану, а який же Майдан без наметів, - кажуть молоді активісти.
Реакцію влади на намети вже зараз спрогнозувати не важко. Як тільки активісти Молодого Народного Руху встановили два намети, на них налетів сумнозвісний загін "Беркут" і потяг до автозаків, псуючи одяг і наносячи тілесні пошкодження. Нагадаю, таким самим чином міліція відреагувала на спробу поставити намети біля Адміністрації Президента минулого року під час цілком законної акції безквартирної молоді.
Добре, що молодих мітингувальників вдалося "відбити" у міліції завдяки заповзятості інших учасників акції (намагалися блокувати дії співробітників МВС), а також втручанню преси та народних депутатів від БЮТ та Фронту Змін, які підійшли на акцію.
"Не треба бути юристом, щоб бачити очевидні речі: незаконність перешкоджання міліцією проведенню акції, про яку було належним чином повідомлено КМДА організаторами. При цьому в самому повідомленні було чітко зазначено про використання наметів. Згідно чинного законодавства, заборонити або обмежити масовий захід має право лише суд. Тож, якщо виникають питання щодо правомірності використання наметів, міліція або КМДА мали право звернутись з відповідним позовом щодо повної заборони проведення акції або принаймні її обмеження в частині використання наметів. Натомість "правоохоронці" вирішили не "морочитись" і замість забезпечувати безпеку учасників акції, "наділили" себе повноваженнями суду й самі визначили, яким чином проводити масовий захід", - каже Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан, який також долучився до акції.
Сергія підтримує і голова Київської міської організації Молодого Народного Руху Олексій Захарченко: "Те, що відбулося на Майдані Незалежності - це повне свавілля міліції, яке чітко характеризує Україну як поліцейську державу. Працівники міліції та спецпідрозділу Беркут просто "порвали" молодь, наслідком чого є розірваний одяг, синці та розпотрані мобільні телефони молодих патріотів, які прийшли на санкціоновану акцію. Але молодь не здалася і трималася пліч-о-пліч до кінця! Результатом цього є те, що беркутівцям не вдалося затримати жодну молоду людину, а намет все ж вдалося встановити!". 
"Це лише початок! Влада вкотре показала своє справжнє обличчя! Ось вам і свобода, і демократія, і воля з беркутівськими пагонами. Янукович не виконав жодної обіцянки молоді. Ми не маємо ні молодіжного житла, ні якісної освіти, ні контрактної армії… Восени ми зробимо свій вибір і покажемо владі свою позицію. І якщо треба буде, поставимо намети по всій Україні – за свободу вибору і за правдиве волевиявлення", – підтримує колег Сергій Прожейко, керівник молодіжного крила КМО ПП "Фронт Змін".
“Активізація молоді, яку ми спостерігаємо останнім часом, вселяє надію в завтрашній день України. Акції “Покажи червону картку Януковичам”, “Готуй намет восени”, створення і розгортання кампанії ВСТАВАЙ!, акції херсонських студентів, протести миколаївських громадян та інші події, яскраво засвідчують, що країна прокидається з зимової сплячки. Молодь має шанс змінити ситуацію, і у неї все може вийти успішно. Подібні акції по розгортанню наметів ми проведемо починаючи з 29 березня по всій Україні”, - каже ще один відомий молодіжний діяч Олександр Солонтай.
Та насамкінець хотілось би зупинитись на позитиві. Адже ця акція - приклад того, як може співпрацювати молодь різних партій і громадських організацій, народні депутати і представники ЗМІ. Результат - жодного затриманого, незважаючи на аж надто активні спроби міліції.
 "Ми продовжуємо нашу боротьбу! Якщо режим розраховує сфальсифікувати вибори і сподівається, що йому за це нічого не буде – він дуже помиляється!", - кажуть молоді громадські активісти.
Довідка: Довідка: Молодіжна кампанія "Вставай!" стартувала в Києві 27 лютого під Адміністрацією Президента у формі театралізованої акції "Покажи Януковичу червону картку!". Акцію підтримали молоді активісти провідних опозиційних політичних партій – ВО "Свобода", "Батьківщини", "Фронту Змін", "УДАРу" та Народного Руху України. По завершенні акції молоді лідери оголосили про початок національної молодіжної кампанії "Вставай!", метою якої є "дискваліфікація" Януковича та його ставлеників з політичної "гри" 2012 року.
Сергій Багряний, УІС