''Беркут'' побив і відтіснив людей на Банковій

01.12.2013

На людей на Банковій у Києві напав "Беркут", - пише "Українська правда".

Як повідомляє фотограф "Української правди", їх декілька тисяч.

"Б'ють усіх без розбору – активістів, журналістів… Люди у формі "Беркута", - сказав він.

"Ми сховалися в будинку (поруч). Декількох людей били, я вивернуся й утік – тільки посвідчення (журналістське) висмикнули. Якби не вивернувся, теж би побили", - повідомив кореспондент.

Згодом він додав, що провокатори втекли, а били в основному молодь, яку під’юджували до дій провокатори. 

Водночас, Дмитро Гнап на hromadske.tv повідомив, що "Беркут" фактично відтіснив людей із Банкової.

Під час сутички, як повідомили в ефірі Громадського ТБ, одному з мітингувальників розбили голову. 

Під час розгону мітингу на Банковій 1 грудня чоловікові розбили голову. Фото Мустафи Найєма
Під час розгону мітингу на Банковій 1 грудня чоловікові розбили голову. Фото Мустафи Найєма

"Це кадр із "польового" медпункту на Банковій, куди я потрапив після удару по голові – наковтався газу, не зорієнтувався. Величезне людське спасибі хлопцям із медпункту! Били всіх. Цього хлопця били на землі. У нього травма черепа. Щойно з такою ж травмою повезли оператора Euronews - у крові, голова розбита, вирвано ніготь", - написав Найєм уFacebook.

Спецпризначенці відігнали мітингувальників на ріг із вулицею Інститутською після численних провокацій, коли "штурмовики" розхитували огорожі, за якими стояв "Беркут", били по огорожах кийками, кидали світло-шумові гранати та розпилювали газ, кидали камінням по "Беркуту". Після розгону "Беркутівці" повернулися на своє місце. 

Однак агресивно налаштовані мітингувальники викручували з бруківки каміння та пізніше пішли у новий наступ на "Беркут", скандуючи "Зека геть!". Цю спробу атаки "Беркут" також відігнав від АП.

hromadske.tv передає, що станом на 16:55 люди зробили живий ланцюг, щоб убезпечити нові сутички. А правоохоронці, як видно з он-лайн трансляції, скупчилися й перекрили Банкову, виставивши перед собою огорожі.

Повідомляється, що ще одній людині стало зле.

Раніше повідомлялося, що на Банковій однії людині покалічило ноги, а ще хтось нібито постраждав від ножа.

"Швидка забрала людину, дуже покалічені ноги", - передавало "Радіо Свобода" в он-лайн трансляції і уточнювало, що чоловікові "розірвало ногу".

На Банковій постраждали люди
На Банковій постраждали люди

Періодично застосовувалися шумові гранати та сльозогінний газ – як зі сторони міліції, так і з натовпу, передавав кореспондент "Радіо Свобода".

Деякі люди постраждали від газу, деякі від шумових гранат. Дві "швидкі" надавали допомогу на Банковій до того, як "Беркут" почав відтісняти мітингувальників.