«Бандерівці» зібрали аншлаг в кіноклубі МНК

28.05.2011
26 травня в кіноклубі МНК відбувся показ нового чеського фільму «Бандерівці», який зібрав близько сотні учасників. Фільм розповідає про боротьбу українських повстанців, та про рейд територією Чехословаччини. Попри те, що вояки УПА постійно намагалися уникати боїв і оголошували, що вони не хочуть воювати із словаками та чехами, влада Чехословаччини, під тиском радянської влади, вимушена була поширювати інформацію про "серйозну загрозу українських фашистських банд".
Після перегляду стрічки до глядачів кіноклубу звернувся професор, директор Центру українознавства Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Володимир СЕРГІЙЧУК: «Я вдячний чехам, за те, що в них знайшовся час приділити увагу темі українських повстанців. Незважаючи на історичні помилки та нерозкритість інформації про події, які відбувалися, фільм вийшов доволі цікавим і змістовним», - сказав у своєму виступі Сергійчук.
Також він додав, що чехи-очевидці тих подій, самі не можуть визначитись «чи це були бандерівці, чи якісь бандити, чи хтось ще». Адже українські повстанці навпаки намагались оминати будь-які поселення і при можливості, не вступали в боротьбу, а в фільмі говориться про зовсім інше.
«Також, хочу подякувати Молодіжному Націоналістичному Конгресу за те, що вони організували перегляд цього фільму, особливо приємно, що в залі зібралося так багато молодих людей» - додав Сергійчук.
В кінці заходу була подана цікава пропозиція вставити фахові історичні коментарі до субтитрів фільму для того, щоб виправити історичні невідповідності та подати українському глядачу повну інформацію про рейд УПА Чехословаччиною. Виконати це завдання погодилися Володимир Сергійчук та Молодіжний Націоналістичний Конгрес.