АНОНС: У Києві відбудеться прем'єра фільму про Січових Стрільців

25.11.2015

У четвер, 3 грудня, у Києві відбудеться прем'єра фільму «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» за участі режисера Тараса Химича та автора сценарію Олександра Пагірі.

Фільм покажуть у кінолекторії Українського інституту національної пам’яті до Дня Збройних Сил України (Будинок кіно, вул.Саксаганського, 6). Початок о 19:30.

Сюжет стрічки: Завершувалася Перша світова війна. Неминучий крах Австро-Угорської імперії поглибив кризу у Європі. Поляки, українці, чехи, угорці та південні слов’яни готувалися до проголошення незалежності своїх держав.

У ніч на 1 листопада 1918 року українські військові з лав добровольчого Легіону Січових Стрільців підняли повстання у Львові та проголосили створення самостійної держави на українських етнічних землях. Січові стрільці стали рушійною силою молодої української держави та зародком її регулярного війська.

В скурпульозних реконструкціях перед нами постає образ українського Січового Стрільця. Через події сьогодення ми можемо краще зрозуміти мотивацію та діяння історичних персонажів.