АНОНС: Офіціанти та громадськість в протигазах закликатимуть Президента підписати бездимний закон

07.06.2012
У п’ятницю, 8 червня 2012 року, о 13:00 під стінами Адміністрації Президента України за адресою вул. Банкова, 11 відбудеться пікет та акція «Підпис, який врятує життя». Офіціанти, лікарі та громадськість прийдуть під стіни Адміністрації Президента в протигазах і закличуть Президента підписати бездимний закон № 4844 (законопроект № 9474).
 Учасники акції звернуться до Президента України з вимогою захистити тисячі працівників закладів громадського харчування (кафе, барів, ресторанів) та сотні тисяч відвідувачів цих закладів від негативного впливу тютюнового диму.
 Офіціанти та громадськість передадуть звернення Президенту та декорований протигаз, як символ теперішніх шкідливих умов праці, заручниками яких є офіціанти та бармени, а також 2/3 населення України. Манекени офіціантів стоятимуть з підносами під Адміністрацією Президента збираючи кошти на майбутні втрати здоров’я за умови подальшої праці в задимлених приміщеннях.
 Представники громадськості впевнені, що провокаційні спроби сигаретного лобі в останній момент зірвати підписання закону виглядають безглуздими. Адже Президент України,  виступаючи 20 вересня 2011 р. на засіданні високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з профілактики неінфекційних захворювань, відзначив, що «одним із пріоритетних напрямків нашої державної політики є боротьба з тютюнопалінням». Також, за даними опитування КМІС 84% населення підтримують цей закон та вважають, що держава має робити більше для захисту населення від пасивного куріння.